Lublin. Podeszli pod 20-latka i zażądali od niego pieniędzy. Grozili mu złamaniem nosa

park bronowice przystanek mpk ztm
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch sprawców kradzieży rozbójniczej na mieszkańcu Lublina. Mężczyźni w wieku 25 i 47 lat zagrozili złamaniem nosa czekającemu na przystanku 20-latkowi.

Zatrzymanie sprawców było efektem pracy operacyjnej kryminalnych z komisariatu VI oraz z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu w ubiegłym tygodniu.

Z zawiadomienia 20-latka wynikało, że gdy czekał na przystanku przy ulicy Krańcowej podeszli do niego nieznajomi mężczyźni. Sprawcy agresywnie zaczęli domagać się od niego pieniędzy. Jeden z nich powiedział, że jeżeli nie kupi im 4-pak piwa w pobliskim sklepie to złamią mu nos. Zastraszony 20-latek spełnił żądanie napastników.

Mężczyźni po zdarzeniu cieszyli się wolnością zaledwie kilka dni. Sprawcy w wieku 25 i 47 lat zostali już zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży rozbójniczej. Na wniosek śledczych trafili przed oblicze sądu, gdzie zapadła decyzja o tymczasowym aresztowaniu. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat więzienia.

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.