Lublin: Pod wpływem narkotyków przewoził niepełnosprawne dzieci do szkoły

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Kierowca przewożący niepełnosprawne dzieci do szkoły został przebadany na obecność narkotyków w organizmie. Wynik badania wskazał na THC.

 

Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godz. 8.00 na ul. Poturzyńskiej w Lublinie. Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej pojazd typu bus Volkswagen Craft. Kierujący przewoził piątkę niepełnosprawnych dzieci do Ośrodka Adaptacji dla Dzieci Specjalnej Troski.

 

– Badanie kierującego urządzeniem na zawartość środków odurzających dało wynik pozytywny. Pojazd przekazano innej osobie, natomiast kierującemu zatrzymano prawo jazdy oraz pobrano krew do badań – informuje Andrzej Fijołek z zespołu prasowego lubelskiej policji.

 

Jak się dowiedzieliśmy, w jego krwi wykryto związek chemiczny THC. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Samej ślinie THC utrzymuje się nawet dwa tygodnie a we krwi do sześciu . Na miejscu kierowcy odwoływałbym się. Chyba, że e akurat był najarany. ;/

  2. Te Badenia nie są prawda ,THC jest do wykrycia bardzo długo w organizmie to jest jakby karać za picie parę dni temu

  3. Ci policjaci powinni być przez niego przewożeni bo widać że sa bardziej niepełnosprawni umysłowo niż te dzieci w jakim kolwiek stopniu sobie są

  4. Tyle, że THC w organizmie utrzymuje się nawet przez kilka miesięcy, więc kierowca w chwili zatrzymania niekoniecznie był pod wpływem.