Lublin: Pijana matka wyszła z dzieckiem na spacer. Miała ponad 2 promile

9993831 niemowle w wozku 900 599
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Pijaną kobietę, która wyszła na spacer z 3-miesięcznym dzieckiem, zatrzymała policja z Lublina. Nieodpowiedzialna matka została przewieziona do izby wytrzeźwień.

Informację o pijanej matce z dzieckiem policjanci z Lublina otrzymali w niedzielę po godz. 20. Z przyjętego od świadka zgłoszenia wynikało, że ul. Narutowicza w kierunku ul. Nadbystrzyckiej spaceruje młoda kobieta, która pcha wózek z małym dzieckiem. Zataczanie się jej na chodniku wskazywało, że może być nietrzeźwa.

Na miejsce został skierowany patrol policji. W czynnościach uczestniczyli także pracownicy MOPRu i Centrum Interwencji Kryzysowej. Wezwano również karetkę pogotowia, by załoga sprawdziła stan zdrowia 3-miesięcznego dziecka.

Policjanci poddali 23-latkę badaniu na stan trzeźwości. Urządzenie wykazało, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Przybyła na miejsce załoga karetki oceniła stan 3 miesięcznego niemowlęcia jako dobry. Dziecko zostało oddane pod opiekę babci. Z kolei jego nietrzeźwa i nieodpowiedzialna matka trafiła na izbę wytrzeźwień.

W rozmowie z funkcjonariuszami 23-latka tłumaczyła, że pokłóciła się ze swoim partnerem i dlatego zabrała dziecko i wyszła z domu. Miała udać się z niemowlęciem do swojej koleżanki, która mieszka w innej dzielnicy miasta.

Za sprowadzenie bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, a nawet życia dziecka grozi jej kara do pięciu lat więzienia. Decyzję w tej sprawie podejmie Sąd ds. Rodziny i Nieletnich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.