W piątek dzień bez samochodu. Komunikacja miejska za darmo

DSC03086 min
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

W piątek zostaw samochód na parkingu i jedź komunikacją miejską za darmo! Zobacz, jak Lublin będzie obchodził Światowy Dzień bez Samochodu.

 

W piątek 22 września przypada Światowy Dzień bez Samochodu. Tego dnia po okazaniu ważnego dowodu rejestracyjnego, kierowcy mogą bezpłatnie podróżować komunikacją miejską. Jeden dowód rejestracyjny auta upoważnia do darmowego przejazdu komunikacją miejska dla jednej osoby.

 

Można też przesiąść się na rower. Pierwsza godzina wypożyczenia Lubelskiego Roweru Miejskiego będzie darmowa – zwykle jest to 20 minut. – „To moment, w którym przypominamy o potrzebie promowania alternatywnych wobec samochodów środków transportu – komunikacji miejskiej i rowerów” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

 

Nagrody, w tym bilety okresowe, będą czekać na tych, którzy oddadzą najwięcej krwi w specjalnym autobusie stojącym tuż obok Bramy Krakowskiej od godz. 11 do 18.

 

Dzień bez samochodu jest kulminacyjnym momentem trwającego od soboty Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

 

Program obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu w Lublinie

*  12:00-18:00 – Piknik transportowy. Plac Teatralny/ Centrum Spotkania Kultur
– Lekcje komunikacyjne w trolejbusie (12:00-14:30), konkursy z nagrodami
– Prezentacja i przejazdy zabytkowym Gutkiem (przystanek Ogród Saski), odjazdy godz. 12:30-14:30 – Aktywna scena – akcja dla szkół + konkursy z nagrodami, prezentacja rowerów cargo, gra uliczna
– Nagroda dla dewelopera przyjaznego rowerzystom
* 18:00 – Przejazd rowerowy ulicami miasta – na rzecz niskokosztowych usprawnień w infrastrukturze rowerowej

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Dla singli spoko. Wszyscy, którzy kogoś mają, a tym bardziej rodzinę i tak pojadą autem. 😉

  2. ALE JAKIE LINIE JUTRO BEZPŁATNIE JEŻDŻĄ MOŻE KTOŚ PODAĆ CZY WSZYSTKIE CZY TRZEBA COŚ PŁAĆIĆ

    1. Wszystkie, o ile posiadać będzie Pani przy sobie ważny dowód rejestracyjny samochodu 🙂

  3. Ciekawa jest informacja o oddawaniu krwi. Z tego co wiem, oddaje się jednorazowo 450 ml. Jak niby przeprowadzić konkurs razem konkurs „z kogo upuścimy najwięcej”?

  4. Ten dzień powinien być dla rodzin bo jaki ma sens że jedna osoba pojedzie za darmo jak kolejne 3 z rodziny muszą kupić bilety to jest kpina i manipulacja ludzmi.