Lublin otwiera place zabaw i siłownie na świeżym powietrzu

plac zabaw plac litewski lublin
Plac zabaw na Placu Litewskim | fot. Dominik Wąsik

Lublin otwiera place zabaw i siłownie na świeżym powietrzu. Władze miasta nalegają jednak na zachowanie szczególnej ostrożności. Urządzenia, których nie można objąć skuteczną dezynfekcją zostaną wyłączone z użytkowania.

Od dzisiaj (wtorek, 16 czerwca) otwierane są sukcesywnie wszystkie miejskie place zabaw i siłownie zewnętrzne. Wszystkie place zabaw i siłownie zostaną otwarte do końca tego tygodnia.

Mimo braku szczegółowych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego dla tego typu obiektów, miasto dołoży wszelkich starań, aby użytkownicy korzystali z placów zabaw i siłowni w bezpieczny sposób i z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.

„Obiekty przed otwarciem będą szczegółowo sprawdzone pod względem technicznym oraz zdezynfekowane środkiem wykazującym działanie wirusobójcze. Urządzenia, których nie można objąć skuteczną dezynfekcją zostaną wyłączone z użytkowania” – mówi Monika Głazik z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

W najbliższych dniach z placów i siłowni w miejscu tabliczek o zakazie korzystania, pojawią się informacje z zaleceniami dla użytkowników. Instrukcje mają być umieszczone w widocznych miejscach w przestrzeniach placów zabaw i siłowni zewnętrznych.

Zgodnie z zaleceniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublinie, na placach zabaw i siłowniach zewnętrznych należy:

  • utrzymywać dystans 2 metrów od innych osób znajdujących się w przestrzeni placu zabaw/siłowni zewnętrznej. W przypadku braku możliwości zachowania dystansu obowiązkowe jest stosowanie maseczek (nie dotyczy to dzieci do ukończenia 4 roku życia oraz innych przypadków wymienionych w § 18 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja),
  • zdezynfekować dłonie po kontakcie z urządzeniami i innymi elementami infrastruktury placu zabaw/siłowni zewnętrznej,
  • zużyte rękawiczki i maseczki ochronne wyrzucać do koszy na odpady zmieszane,
  • nie zaleca się spożywania posiłków na terenie placu zabaw/siłowni zewnętrznej.

Spośród wszystkich 74 miejskich placów zabaw i siłowni plenerowych, w związku z zaplanowaną na przełom sierpnia i września wymianą urządzeń zabawowych, nie będą otwarte dwie części placu zabaw na pl. Kaczyńskiego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.