Lublin. Ostatnie dni na skorzystanie z Lubelskiego Roweru Miejskiego

LRM Lubelski Rower Miejski
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Miasto Lublin

W sobotę 31 października zakończy się ostatni sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego w obecnej formie. Z rowerów będzie można korzystać do soboty do północy. Miasto planuje zmiany w systemie od 2021 roku.

Dobiega końca siódmy sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Jeszcze do 31 października można korzystać z rowerów miejskich w Lublinie i Świdniku. Termin ten wynika z aktualnej sytuacji epidemicznej i nie będzie wydłużony do końca listopada, tak jak miało to miejsce w latach ubiegłych.

Wiosną Urząd Miasta Lublin prowadził konsultacje społeczne koncepcji funkcjonowania Lubelskiego Roweru Miejskiego w latach 2021-2023. Ma to związek z dobiegającą końca umową miasta z operatorem systemu LRM – firmą Nextbike Polska. Pod koniec roku ma zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie nowego operatora rowerów miejskich w Lublinie.

Nowy operator miejskich rowerów miałby rozpocząć nowy sezon rowerowy od 1 kwietnia 2021 roku. Co się zmieni oprócz operatora? Główną zmianą ma być cennik… Rowerzyści mogą już zapomnieć o pierwszych 20-minutach jazdy za darmo, z której obecnie może każdy skorzystać. Wiosną 20-minutowa przejażdżka może kosztować złotówkę.

Ratusz nie planuje zakupu nowych rowerów. Obecne rowery i stacje rowerowe mają być odnowione i wykorzystane ponownie. Początkowo planowano budowę 10 stacji pasywnych oraz montaż na 200 rowerach adapterów, które pozwolą na ich pozostawienie na stacjach pasywnych. Z tego rozwiązania ratusz zrezygnował.

Lubelski Rower Miejski zainaugurowano we wrześniu 2014. Od 2016 roku działa w systemie aglomeracyjnym, wówczas do systemu dołączyła gmina Świdnik i powiat świdnicki. Aktualnie w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego jest ponad 119 tys. użytkowników. Od początku działania systemu rowery były wypożyczane ponad 3,4 mln razy.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.