Lublin. Ostatnie dni na skorzystanie z Lubelskiego Roweru Miejskiego

LRM Lubelski Rower Miejski
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Miasto Lublin

W sobotę 31 października zakończy się ostatni sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego w obecnej formie. Z rowerów będzie można korzystać do soboty do północy. Miasto planuje zmiany w systemie od 2021 roku.

Dobiega końca siódmy sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego. Jeszcze do 31 października można korzystać z rowerów miejskich w Lublinie i Świdniku. Termin ten wynika z aktualnej sytuacji epidemicznej i nie będzie wydłużony do końca listopada, tak jak miało to miejsce w latach ubiegłych.

Wiosną Urząd Miasta Lublin prowadził konsultacje społeczne koncepcji funkcjonowania Lubelskiego Roweru Miejskiego w latach 2021-2023. Ma to związek z dobiegającą końca umową miasta z operatorem systemu LRM – firmą Nextbike Polska. Pod koniec roku ma zostać ogłoszony przetarg na wyłonienie nowego operatora rowerów miejskich w Lublinie.

Nowy operator miejskich rowerów miałby rozpocząć nowy sezon rowerowy od 1 kwietnia 2021 roku. Co się zmieni oprócz operatora? Główną zmianą ma być cennik… Rowerzyści mogą już zapomnieć o pierwszych 20-minutach jazdy za darmo, z której obecnie może każdy skorzystać. Wiosną 20-minutowa przejażdżka może kosztować złotówkę.

Ratusz nie planuje zakupu nowych rowerów. Obecne rowery i stacje rowerowe mają być odnowione i wykorzystane ponownie. Początkowo planowano budowę 10 stacji pasywnych oraz montaż na 200 rowerach adapterów, które pozwolą na ich pozostawienie na stacjach pasywnych. Z tego rozwiązania ratusz zrezygnował.

Lubelski Rower Miejski zainaugurowano we wrześniu 2014. Od 2016 roku działa w systemie aglomeracyjnym, wówczas do systemu dołączyła gmina Świdnik i powiat świdnicki. Aktualnie w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego jest ponad 119 tys. użytkowników. Od początku działania systemu rowery były wypożyczane ponad 3,4 mln razy.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.