Lublin: Opóźnienia w kursowaniu trolejbusów. Przyczyną zamarznięta trakcja

48266798 691729461220831 6541041329869160448 n
Zamarznięta trakcja na ul. Abramowickiej | fot. czytelnik Rafał

Od rana nasi Czytelnicy narzekają na duże opóźnienia w kursowaniu trolejbusów w Lublinie. Wiele pojazdów zostało unieruchomionych przez zamarzniętą trakcję.

„Z powodu warunków atmosferycznych i oblodzonej trakcji występują opóźnienia w kursowaniu trolejbusów. Autobusy kursują normalnie” – mówi Justyna Gódź, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Oblodzenia sieci trakcyjnej występują w przypadku jednoczesnego wystąpienia niewielkiego mrozu i bardzo dużej wilgotności powietrza. Skondensowana para wodna zamarzła przewodach trakcyjnych i znacznie utrudnia przepływ prądu między przewodem a odbierakiem trolejbusu.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. tak kurwa, ciekawe kto mi zwroci kase za 2h roboty bo pierdolone mpk potrafi wlepiac mandaty ale przyjechac na czas to nie łaska, albo kurwa przed czasem 10 minut albo kurwa 2 godziny po, pierdolone ścierwa