Lublin: Opluł muzułmankę w hidżabie. Został skazany za nienawiść rasową

muslima 1331980 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Na 10 miesięcy więzienia został skazany 42-letni Mirosław P. z Lublina, za naplucie w twarz nastoletniej muzułmance, która przyjechała z wycieczką z Berlina do Lublina.

Do zdarzenia doszło 21 czerwca 2017 roku na lubelskim deptaku. Do Lublina przyjechała grupa nastolatków z rodzin muzułmańskich imigrantów z Berlina. Uczestniczy wycieczki, uczyli się m.in. o Holokauście. Zwiedzili oni Muzeum na Majdanku, a następnie udali się na spacer po centrum Lublina.

Na deptaku, w pobliżu Placu Litewskiego, do uczestników wycieczki podszedł nieznany mężczyzna i napluł jednej z uczestniczek w twarz. O tym zdarzeniu została poinformowana policja, jednak interweniujący funkcjonariusze nie znali języka angielskiego i nie byli w stanie porozumieć się z obcokrajowcami i przyjąć skargę od pokrzywdzonej.

Mimo że nie doszło do oficjalnego zgłoszenia przez muzułmankę Damlę U., to sprawą postanowiła zająć się lubelska prokuratura. Śledczym udało się ustalić sprawcę zdarzenia. Okazało się być nim 42-letni Mirosław P. z Lublina, pracownik jednej z firm kurierskich.

W czwartek mężczyzna staną przed Sądem Rejonowym Lublin-Zachód. Sąd wymierzył Mirosławowi P. karę 10 miesięcy więzienia, w zawieszeniu na dwa lata. Oprócz tego 42-latek musi zapłacić grzywnę w wysokości 1,5 tys. zł i na piśmie przeprosić Damlę U.

Mężczyzny nie było na sali obrad, wyrok jest nieprawomocny.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.