Lublin: Od nowego roku wyższe opłaty za zakwaterowanie w bursach

Lublin: Od nowego roku wyższe opłaty za zakwaterowanie w bursach
Bursa Szkolna nr 6 Zespołu Szkół Elektronicznych w Lublinie | fot. ZSEL

Od 1 stycznia 2020 roku zakwaterowanie w miejskich bursach będzie kosztowało 85 złotych. Część uczniów, która korzysta z burs, uważa, że to sporo.

Ostatnia podwyżka opłat za szkolne bursy prowadzone przez Miasto Lublin miała miejsce w 2016 roku. Wtedy opłata za czesne podniosła się z 60 zł na 70 zł. Od 1 stycznia 2020 roku comiesięczne opłaty podrożeją o 15 zł, do 85 zł.

Opłatę uczniowie będą musieli wnosić z dołu do 10-go dnia każdego miesiąca, odpowiednio w kasie bursy lub zespołu szkół lub na rachunek bankowy bursy lub zespołu szkół.

W przypadku, gdy wychowanek z uzasadnionych powodów nie mógł przebywać w bursie, opłaty za zakwaterowanie pobierana będzie w wysokości proporcjonalnej do czasu faktycznego pobytu wychowanka.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.