LUBLIN: Od niedzieli letni rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Jakie zmiany?

mpk lublin ztm trolejbusy komunikacja miejska
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Od niedzieli zacznie obowiązywać letni rozkład jazdy komunikacji miejskiej w Lublinie. Zawieszone linie, nowe rozkłady i zmiana przystanków. Sprawdź, co się zmieni!

Wakacyjny rozkład jazdy będzie obowiązywał od 1 lipca do 31 sierpnia. W zdecydowanej części oparte są na bazie ubiegłorocznych letnich rozkładów. Poważniejsze zmiany dotyczą kilku linii.

+ Wprowadzenie tras objazdowych dla linii nr 6, 11 i 21 w związku z zamknięciem dla ruchu części ul. Wrotkowskiej

W związku z rozpoczęciem prac drogowych związanych z budową przedłużenia ul. Dywizjonu 303 autobusy linii nr 6, 11 i 21 zostają skierowane w obu kierunkach przejazdu na następującą trasę zmienioną: … – Nowy Świat – Smoluchowskiego – Inżynierska – Wrotkowska – …

+ Przywrócenie podstawowej trasy przejazdu linii nr 50

W związku z zakończeniem prac drogowych związanych z budową przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino linia nr 50 zostaje ponownie skierowana do przystanku Bohaterów Monte Cassino następującymi ulicami:
– w kierunku Bohaterów Monte Cassino: … – Zana – Wojciechowska – Bohaterów Monte Cassino
– w kierunku Pancerniaków Felicity: Bohaterów Monte Cassino – al. Kraśnicka – Zana – …

+ Przywrócenie podstawowej trasy przejazdu linii nr N3

W związku z oddaniem do ruchu ul. Smoluchowskiego na odcinku od ul. Inżynierskiej do ul. Nowy Świat zostaje przywrócona podstawowa trasa kursowania linii N3, która prowadzić będzie w obu kierunkach przejazdu następującymi ulicami: … – Herberta – Smoluchowskiego – Nowy Świat – …

+ Wydłużenie kursu linii N2 do przystanku Rondo Przemysłowców

W związku z wnioskami pracowników Strefy Ekonomicznej na Felinie kurs linii nr N2 rozpoczynający się o godz. 4:02 z przystanku Gęsia 02 zostaje wydłużony do przystanku Rondo Przemysłowców NŻ 02 następującymi ulicami: … – Doświadczalna – Felin – Doświadczalna – Vetterów – Braci Krauze – Rondo Sportowców NŻ

+ W okresie wakacyjnym w dalszym ciągu funkcjonują objazdy dla linii nr 1, 14, 36 i N2 związane z trwającymi pracami drogowymi.

+ Obsługa Zalewu Zemborzyckiego

linia nr 1, 15 i 21 – w sobotę i niedzielę wybrane kursy wydłużone do Dąbrowy
linia nr 6 – w sobotę i niedzielę wybrane kursy wydłużone do Żeglarskiej
linia nr 37 – we wszystkie dni tygodnia wybrane kursy wydłużone do Dąbrowy

+ Komunikacja nocna będzie kursowała co 60 minut przez cały tydzień

W noce z 29 na 30 czerwca i z 30 czerwca na 1 lipca komunikacja nocna kursuje z w godzinach 23:00 – 2:30 z częstotliwością co 30 min. a w godzinach 2:30 – 4:30 z częstotliwością co 60 min.

+ Zawieszenie w soboty niedziele i święta kursowania linii nr 54 i 70.

+ Zmiany nazw przystanków

– Szpital Kolejowy => Szpital im. Jana Bożego,
– Poligonowa I NŻ => Zielone Wzgórze NŻ,
– IKEA – wiadukt => IKEA – wiadukt NŻ,
– Wapowskiego NŻ =>Wapowskiego,

+ Zmiana przyporządkowania linii do przystanków w zespole przystankowym Brama Krakowska

Od dnia 1 lipca pojazdy linii nr 1, 4, 6, 17, 39, 156, 160, N1, N2 jadące ul. Lubartowską w kierunku al. Tysiąclecia zatrzymywać się będą na przystanku Brama Krakowska 01 zamiast na przystanku Brama Krakowska 03. Z przystanku Brama Krakowska 03 korzystać będą jedynie linie nr 5, 22 i 52.

+ Likwidacja tymczasowych przystanków Klonowa na ul. Nałęczowskiej

Wakacyjne rozkłady jazdy są już dostępne na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.