Lublin: Oblał samochody żrącą substancją na Czechowie. Straty na ponad 40 tys. zł

Kajdanki. Fot. BortN66 Shutterstock e1491585565894
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Silnie żrąca substancja zniszczyła trzy samochody zaparkowane na jednej z ulic na terenie Czechowa. Właściciele pojazdów oszacowali straty na ponad 40 tys. zł. Policjanci zatrzymali wandala.

Do zdarzenia doszło pod koniec maja przy ul. Związkowej w Lublinie. Na V komisariat stawili się trzej właściciele zaparkowanych po sąsiedzku samochodów, którzy zgłosili uszkodzenie mienia.

Z informacji przekazanych policjantom wynikało, iż nieznany sprawca oblał karoserię ich pojazdów żrącą substancją. W skutek jego działania niemal całkowitemu zniszczeniu uległa powłoka lakiernicza. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 40 tys. zł.

Funkcjonariusze przeanalizowali nagrania z pobliskiego monitoringu i wytypowali sprawcę. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Świdnika. Mężczyzna wielokrotnie karany był za przestępstwa przeciwko mieniu.

Mężczyzna został zatrzymany. Sprawca przyznał się do zarzutów w recydywie. Nie wyjawił jednak powodów swojego zachowania. Może mu teraz grozić kara do 7,5 roku więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.