Lublin: Oblał samochody żrącą substancją na Czechowie. Straty na ponad 40 tys. zł

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Silnie żrąca substancja zniszczyła trzy samochody zaparkowane na jednej z ulic na terenie Czechowa. Właściciele pojazdów oszacowali straty na ponad 40 tys. zł. Policjanci zatrzymali wandala.

Do zdarzenia doszło pod koniec maja przy ul. Związkowej w Lublinie. Na V komisariat stawili się trzej właściciele zaparkowanych po sąsiedzku samochodów, którzy zgłosili uszkodzenie mienia.

Z informacji przekazanych policjantom wynikało, iż nieznany sprawca oblał karoserię ich pojazdów żrącą substancją. W skutek jego działania niemal całkowitemu zniszczeniu uległa powłoka lakiernicza. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę ponad 40 tys. zł.

Funkcjonariusze przeanalizowali nagrania z pobliskiego monitoringu i wytypowali sprawcę. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Świdnika. Mężczyzna wielokrotnie karany był za przestępstwa przeciwko mieniu.

Mężczyzna został zatrzymany. Sprawca przyznał się do zarzutów w recydywie. Nie wyjawił jednak powodów swojego zachowania. Może mu teraz grozić kara do 7,5 roku więzienia.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.