Po przebudowie Placu Litewskiego przyszedł czas na odnowienie lubelskiego deptaka. Renowacja obejmie odcinek od ul. Kapucyńskiej do ul. Lubartowskiej.
We wtorek ratusz ogłosił przetarg na realizację prac przebudowy lubelskiego deptaka na odcinku od ul. Kapucyńskiej do ul. Lubartowskiej wraz z Placem Władysława Łokietka.
Nowy deptak ma być przedłużeniem Placu Litewskiego. Materiały i rozwiązania funkcjonalne mają być podobne, jakie zostały zastosowane na Placu m.in. w zakresie nawierzchni.
Patrząc w kierunku Bramy Krakowskiej zieleń zlokalizowana zostanie po lewej stronie deptaka, zaś oświetlenie nawiązujące do zastosowanego w części parkowej Placu Litewskiego – po prawej stronie. Wzdłuż deptaka będą ustawione ławki wokół drzew, miejsca na ogródki kawiarniane, przy Bramie Krakowskiej pojawią się nowe drzewa.
Na odcinku od ul. Bajkowskiego do przystanku przy ul. Królewskiej zostanie zwiększona przestrzeń publiczna, dzięki wygaszeniu bus pasu i zawężeniu jezdni.
Przebudowa lubelskiego deptaka ma rozpocząć się jeszcze przed zimą. Wykonawca musi zrealizować zadanie do połowy maja 2018 r.
Dodaj swój komentarz