Lublin. Nowe mieszkania komunalne w dzielnicach Felin i Tatary

Mieszkania komunalne | fot. lublin.eu

W dwóch dzielnicach Lublina powstaną nowe mieszkania komunalne. Miasto pod te inwestycje planuje przekazać około 1,5 ha miejskich działek.

Budową mieszkań komunalnych w dzielnicy Felin ma zająć się miejska spółka TBS „Nowy Dom”. Miasto w formie aportu przekaże spółce pięć działek o łącznej powierzchni blisko 1 ha przy ul. Królowej Bony. Ten teren daje możliwość wykonania od dwóch do pięciu budynków wielorodzinnych z szacowaną liczbą około 150 lokali mieszkalnych.

TBS „Nowy Dom” wybudowało dotychczas 974 lokale mieszkalne w dzielnicach: Czechów, Bronowice i Felin, a także 29 lokali użytkowych i 64 garaży. W połowie 2021 r. oddane do użytkowania zostaną 2 budynki mieszkalne z 84 mieszkaniami przy ul. Składowej w Lublinie, z których część będzie mogła wejść w skład zasobu mieszkań komunalnych Gminy Lublin. Inwestycja jest aktualnie w trakcie realizacji.

Na początku 2021 roku prezydent Lublina Krzysztof Żuk będzie chciał wnieść także w formie aportu nieruchomość mieszczącą się w dzielnicy Tatary. Działka o powierzchni blisko pół hektara z przeznaczeniem pod budownictwo komunalne ma być przekazana Lubelskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej (spółka należąca do Gminy Lublin).WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.