Lublin: Nielegalne papierosy na targowisku przy ul. Pocztowej

targ pocztowa
Targ Pocztowa w Lublinie | fot. Google Maps

Ponad 1000 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Lublina. Kontrabanda była oferowana do sprzedaży na targowisku przy ul. Pocztowej.

Pod koniec minionego tygodnia policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno – Skarbowego prowadzili działania na targowisku przy ul. Pocztowej.

Funkcjonariusze ustalili, że nielegalny towar sprzedawany jest na dwóch straganach. Łącznie zabezpieczyli ponad 1000 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Bezakcyzowy towar oferowali do sprzedaży 55-letni mężczyzna i 63-letnia kobieta. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności wynosiłyby ponad 20 tys. złotych.

Obydwoje odpowiadać będą z kodeksu karno–skarbowego. Może im grozić wysoka grzywna oraz przepadek zabezpieczonej kontrabandy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.