Lublin. Napadli na listonosza i ukradli pieniądze. To były renty i emerytury

pieniądze w reklamówce gotówka
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie zatrzymali dwóch 33-latków, którzy odpowiadać będą za rozbój na listonoszu. Mężczyźni zaczepili go na ulicy i zaciągnęli w bramę. Tam napadli i okradli z pieniędzy.

Napad na listonosza w Lublinie

Do zdarzenia doszło w połowie lutego na ul. 1 Maja w Lublinie. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, listonosza roznoszącego pocztę zaczepiło dwóch nieznanych mu mężczyzn. Najpierw poprosili go o pożyczenie pieniędzy na bilet, potem grożąc pobiciem zaprowadzili do pobliskiej bramy.

W pewnym momencie jeden z nich uderzył mężczyznę w twarz, a drugi z trzymanej przez niego torby zabrał saszetkę z pieniędzmi. Napastnicy uciekli z łupem w ręku. Listonosz na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Powiadomieni o napadzie kryminalni z KMP w Lublinie ruszyli do poszukiwań sprawców. Zaangażowano także wywiadowców i przewodnika z psem tropiącym. Kryminalni zabezpieczyli również nagrania z kamer miejskiego monitoringu.

„Wczoraj kryminalni z KMP w Lublinie przy pomocy policjantów z kraśnickiej komendy zatrzymali dwóch 33-latków z powiatu kraśnickiego. Obydwaj zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Mężczyźni są dobrze znani organom ścigania z uwagi na szereg dokonanych wcześniej przestępstw” – mówi podkom. Anna Kamola z biura prasowego KWP w Lublinie.

Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury celem przedstawienia zarzutów. Z kolei o zastosowaniu środka zapobiegawczego zadecyduje sąd. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zatrzymali 33-latka za rozbój na listonoszu | fot. KMP Lublin
Policjanci zatrzymali 33-latka za rozbój na listonoszu | fot. KMP Lublin
Policjanci zatrzymali 33-latka za rozbój na listonoszu | fot. KMP Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.