Lublin. Namówił 14-latkę do rozebrania się przed kamerą. Policjanci zatrzymali go pod Krakowem

Lublin. Namówił 14-latkę do rozebrania się przed kamerą. Policjanci zatrzymali go pod Krakowem
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci z Lublina namierzyli i zatrzymali 24-latka, który nakłonił 14-letnią dziewczynkę do rozebrania się przed kamera. Młody mężczyzna ukrywał się pod Krakowem.

Realizacja zatrzymania 24-latka była efektem pracy operacyjnej policjantów z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 24-latek poznał 14-letnią mieszkankę Lublina na jednym z portali internetowych. Bardzo szybko ich znajomość przeniosła do komunikatora, gdzie nawiązywali połączenia wideo.

Jak wynika z materiałów sprawy, mężczyzna podczas rozmów przez kamerę doprowadził 14-latkę do wykonania innej czynności seksualnej. Dodatkowo ustalono, że w pamięci swoich urządzeń elektronicznych może posiadać treści pornograficzne z udziałem małoletniej.

„24-latek został zatrzymany pod Krakowem przez policjantów z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością oraz z V komisariatu w Lublinie. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, który zostanie teraz dokładnie sprawdzony” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty w Prokuraturze Rejonowej Lublin-Północ. Podejrzany za swoje czyny odpowiadał będzie w warunkach recydywy. Jak się okazało w przeszłości był już karany za kontakty seksualne z nieletnią. Na wniosek śledczych 24-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres 3 miesięcy.

Sprawa jest rozwojowa.

24-latek zatrzymany za doprowadzenie 14-latki z Lublina do innej czynności seksualnej | fot. KMP Lublin

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.