Lublin: Na ul. Sowińskiego odnaleziono pocisk moździerzowy

policja

Podczas prac przy usuwaniu awarii wodociągowej na ul. Sowińskiego pracownicy znaleźli niewybuch. Policjanci zabezpieczali niebezpieczne znalezisko do czasu zabrania pocisku przez funkcjonariuszy z Jednostki Woskowej w Dęblinie.

Podczas trwających od wczoraj przy ul. Sowińskiego prac związanych z usuwaniem awarii pracownicy odnaleźli przedmiot przypominający pocisk. Na miejsce wysłani zostali policjanci wraz z pirotechnikiem. Funkcjonariusze potwierdzili, że jest to pocisk moździerzowy o długości 30 cm. Policjanci poinformowali o znalezisku Jednostkę Wojskową w Dęblinie. Do czasu ich przyjazdu zabezpieczali miejsce zdarzenia. Dzisiaj rano pocisk został zabrany na poligon celem zdetonowania.

Policja przypomina! Nawet stare i zardzewiałe niewybuchy stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy natkną się na tego typu znaleziska aby pod żadnym pozorem przedmiotów takich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić służby bezpieczeństwa a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

 Źródło policja.pl 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.