Lublin mówi „nie” dla wycinki drzew w Puszczy Karpackiej. Pikieta przed siedzibą RDLP

puszcza las drzewa
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

We wtorek (29.09) o godz. 14.00 pod siedzibą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie odbędzie się protest w obronie Puszczy Karpackiej.

Aktywiści z Inicjatywy Dzikie Karpaty protestują przeciwko niszczeniu Puszczy Karpackiej w Bieszczadach i na Pogórzu Karpackim. Chodzi głównie o wycinkę drzew. Wszystkie osoby, którym los Puszczy Karpackiej nie jest obojętny mogą wziąć udział w ogólnopolskim proteście, który odbędzie się dzisiaj przed 17 Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce.

„Zapraszamy 29 września (wtorek) o godz. 14 pod siedzibą Lasów Państwowych (ul. Czechowska 4, obok Ogrodowej) na pikietę, w czasie której wspólnie wygłosimy publicznie nasze postulaty oraz wręczymy dyrekcji Lasów Państwowych list z postulatami dotyczącymi ochrony Puszczy Karpackiej” – zachęca Michał Wolny z inicjatywy Ocalmy drzewa w Lublinie, we współpracy z Inicjatywą Dzikie Karpaty.

Nie oddamy Bieszczad piłom – ogólnopolska mobilizacja i pikieta w Lublinie

„Nasz protest to oddolna akcja społeczna wypływająca z niezgody na to, jak Lasy Państwowe traktują najcenniejszy górski las w Polsce – Puszczę Karpacką. Stare lasy Bieszczad i Pogórza Przemyskiego wciąż nie są odpowiednio chronione. Co roku pod piłami padają tysiące wiekowych drzew, nie sadzonych ręką ludzką. Powstają kolejne kilometry dróg służących do zwózki drewna, niszcząc górskie zbocza. Społecznicy i naukowcy od lat apelują o ograniczenie wyrębów, ale Lasy Państwowe pozostają głuche na ten głos.

29 września cała Polska przypomni Lasom Państwowym o konieczności ochrony Puszczy Karpackiej. W każdej z 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych zostanie złożone pismo w tej sprawie, w każdym z tych miejsc odbędzie się obywatelski protest. Bo los Puszczy Karpackiej powinien leżeć na sercu nam wszystkim – od Szczecina do Krosna, od Białegostoku, po Wrocław. Drugiego takiego lasu już w Polsce nie mamy. Pełną listę wydarzeń znajdą Państwo poniżej.” – czytamy w opisie wydarzenia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.