Lublin. Miasto pomoże chorym na COVID-19 w opiece nad zwierzętami

pies kot
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Miasto Lublin opłaci pobyt psów, kotów i innych zwierząt domowych w hotelu dla zwierząt, jeśli właściciel choruje na koronawirusa lub przebywa na kwarantannie.

Wiele osób chorujących na Covid-19 lub objętych kwarantanną nie ma możliwości zapewnienia opieki swoim zwierzętom domowym. Dlatego lubelski ratusz pomoże mieszkańcom i ich pupilom, opłacając pobyt zwierząt w hotelu Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt.

„Liczymy jednak na rozsądek mieszkańców i w pierwszej kolejności szukanie wsparcia u rodziny i sąsiadów, by wesprzeć tych najbardziej potrzebujących i oszczędzić zwierzętom stresu przeprowadzki” – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju.

Dzięki tej umowie, osoby chore na Covid-19 lub objęte kwarantanną, mogą bezpłatnie oddać pupila do hotelu Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt, na czas potrzebny im do powrotu do zdrowia lub zakończenia kwarantanny. Dotyczy to mieszkańców Lublina, którzy nie mogą zapewnić opieki zwierzętom w żaden inny sposób.

Aby skorzystać z opłaconego przez miasto pobytu w hotelu należy skontaktować się ze Strażą Miejską. Po każdorazowej weryfikacji sytuacji przez funkcjonariuszy, zabiorą oni zwierzaka od właściciela i zawiozą do LCMZ.

Drzwi LCMZ otwarte są nie tylko dla kotów i psów. Z opieki skorzystać mogą także gady, gryzonie, czy inne zwierzaki domowe. Zwierzęta wymagające specjalistycznej diety lub przyjmujące leki również są mile widziane.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.