Lublin ma nową dzielnicę? Pomyłka w Google Maps

deblin lublin dzielnica
DEBLIN nową dzielnicą Lublina - pomyłka w Google Maps | fot. Google

DEBLIN – tak według Google Maps nazywa się jedna z dzielnic Lublina. Ratusz zgłasza fakt pomyłki do Google.

Od kilku dni na wirtualnej mapie Lublina pojawiła się nowa dzielnica. „Deblin” – taka nazwa dzielnicy pojawiła się w pobliżu skrzyżowania ul. Bernardyńskiej oraz ul. Wyszyńskiego. Według Google Maps mieści się ona w centrum naszego miasta, sąsiadując z dzielnicą Śródmieście.

Władze miasta wiedzą już o sprawie. – Przygotowujemy pismo, które następnie skierujemy do firmy Google o poprawienie tego błędu. Ktoś przez pomyłkę lub na złość dokonał tej zmiany i będziemy się starali by to zostało naprawione – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina.

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Piszecie o błędach Google, a sami piszecie błędnie ulice. W Lublinie nie ma ulicy Bernardyńskiego tylko Bernardyńska ?

  2. Do chwili obecnej błąd nie został usunięty – tak jak się wyświetlało DEBLIN tak się dalej wyświetla DEBLIN – sprawa przez władze miasta niezałatwiona skutecznie.