Lublin: Łabędź zaplątany w żyłkę. Pomogli strażnicy miejscy

Strażnicy uratowali zaplątanego w żyłkę łabędzia | fot. Straż Miejska Lublin

Strażnicy miejscy w asyście wodnego patrolu policji uratowali nad Zalewem Zemborzyckim łabędzia. Ptak zaplątał się w żyłkę wędkarską, która wyrządziła mu wiele głębokich ran.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek nad Zalewem Zemborzyckim. Funkcjonariusze eko-patrolu w asyście patrolu policji z posterunku wodnego odłowili zaplątanego w żyłkę wędkarską łabędzia.

Była ona owinięta wokół płetwy oraz prawej kończyny ptaka. Po konsultacji z lekarzem weterynarii podjęto decyzję o przewiezieniu zwierzęcia do Lubelskiego Centrum Małych Zwierząt” – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej w Lublinie.

Po usunięciu resztek żyłki ze zranionej kończyny lekarz podjął decyzję o pozostawieniu ptaka na obserwacji ze względu na głębokość rany. Gdy rany się wygoją ptak zostanie wypuszczony ponownie do Zalewu Zemborzyckiego.

Żyłka, w którą łabędź był zaplątany | fot. Straż Miejska Lublin


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.