Lublin. Kto spotyka w mieście dzika… Nocny spacer rodziny dzików po osiedlu

dziki osiedle botanik lublin
Nocny spacer dzików po osiedlu Botanik w Lublinie | fot. czytelnik Krzysztof

Dziki w Lublinie to nie nowość. Tym razem na nocny spacer po osiedlu Botanik postanowiła wybrać się rodzina dzików. Na nagraniu widać dwie lochy i trzynaście maluchów.

Nagranie przechadzki dzików nadesłał pan Krzysztof. – Podczas spaceru z psem spotkaliśmy stado dzików z młodymi. Ewakuowaliśmy się w trybie ekspresowym, gdyż jeden z dorosłych przypuścił szarżę. Z balkonu nakręciłem ten oto film. Może dajcie info o dzikach chodzących po osiedlu Botanik, niech uważają na siebie – pisze. Film został nakręcony na ul. Kaskadowej.

Jak postępować w razie napotkania dzika? Przede wszystkim pozostawić zwierzę w spokoju. Obserwować go jedynie z oddali, nie wykonywać w jego kierunku gwałtownych ruchów, nie próbować przepędzać. Wtedy zwierzę nie będzie dla nas niebezpieczne. Tylko w sytuacji zagrożenia, ranna zwierzyna, a zwłaszcza locha z młodymi mogą zaatakować człowieka.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.