Lublin. Krakowskie Przedmieście od piątku z nową organizacją ruchu

IMG 20201009 111029
Organizacja ruchu na ul. Krakowskie Przedmieście | fot. Dominik Wąsik

Od piątku zmieni się organizacja ruchu na wyłączonym z ruchu odcinku Krakowskiego Przedmieścia od ul. Wieniawskiej do skrzyżowania z ulicą Chopina i Ewangelicką.

Otwarta zostanie dla ruchu druga połowa jezdni ul. Krakowskie Przedmieście, po stronie ul. Wieniawskiej. Tym samym dostępny będzie dla ruchu już cały odcinek ul. Krakowskie Przedmieście, pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Lipową z jednej strony, a z ul. Chopina i ul. Ewangelicką z drugiej.

Jednak przejazd tym fragmentem ul. Krakowskie Przedmieście będzie możliwy tylko i wyłącznie dla pojazdów komunikacji miejskiej. Autobusy i trolejbusy będą miały możliwość jazdy na wprost w Al. Racławickie oraz skrętu w lewo w ul. Lipową.

Samochody osobowe, nadal będą korzystały z objazdów wyznaczonych ulicami: Chopina, Okopową i Lipową. W dalszym ciągu dla ruchu pozostaje zamknięta ul. Wieniawska.

Zmiany w komunikacji po otwarciu ul. Krakowskie Przedmieście

W związku z otwarciem dla ruchu drugiej połowy jezdni ul. Krakowskie Przedmieście, po stronie ul. Wieniawskiej, od dnia 30 października (piątek) na swoje podstawowe trasy wracają linie nr 2, 18, 26, 31, 32, 40, 57, 74, 150.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.