Lublin. Korupcja przy budowie drogi ekspresowej. Chodzi o łapówki przy odbiorach

fot2

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Lublina zatrzymali inspektora nadzoru i właściciela biura projektowego w związku z łapówkami za pozytywne odbiory robót elektroenergetycznych przy budowach dróg ekspresowych.

 

Funkcjonariusze z lubelskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w Ostródzie dwie osoby w związku z łapówkami za odbiory robót elektroenergetycznych przy budowach dróg ekspresowych.

 

Jedną z nich jest inspektor nadzoru jednego z dużych dystrybutorów energii elektrycznej, a drugą osoba prowadzącą biuro projektowo – doradcze wystawiająca faktury za fikcyjnej prace, które umożliwiały „legalizowanie” wręczanych korzyści majątkowych.

 

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Zatrzymania mają związek ze śledztwem w sprawie korupcji przy odbiorach robót elektroenergetycznych na budowach dróg ekspresowych.

 

– Obecnie realizowany wątek śledztwa CBA, nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie, dotyczy ponad 16 tys. zł łapówek dla inspektora za wystawienie opinii przy budowie drogi ekspresowej S-51 Olsztyn – Olsztynek – wyjaśnia Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

 

Funkcjonariusze CBA z Lublina ustalili, że inspektor nadzoru za swoje pozytywne opinie potwierdzające, że sieć energetyczna jest wykonana prawidłowo i nadaje się do eksploatacji żądał łapówek. Brak takiej opinii skutkował by nieodebraniem części inwestycji, karami umownymi, a nawet zerwaniem umowy. Podwykonawca mógłby zostać z niczym, bez pieniędzy za wykonane już prace.

 

Tą zależność wykorzystywał w swoim procederze zatrzymany przez CBA inspektor nadzoru z Ostródy.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.