Lublin: Kontrolerzy biletów w roli Mikołajów. Ważny bilet wynagrodzą słodkim upominkiem

mikołaje za kierownicą autobusów mpk lublin
Mikołaj za kierownicą trolejbusu MPK Lublin | fot. Rafał Nieściór

Już 6 grudnia w role Mikołajów wcielą się kontrolerzy biletów. Będą mieli na sobie czerwone czapki i za każdy ważny bilet podarują pasażerom słodki upominek.

To już druga taka akcja organizowana przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. W piątek 6 grudnia w pojazdach komunikacji miejskiej będziemy mogli spotkać kontrolerów biletów, którzy będą przebrani za Mikołajów.

Obowiązkowym elementem ich stroju będą czerwone czapki z białym pomponem. Nie zabraknie również reniferów i śnieżynek. W te świąteczne postaci przebiorą się uczniowie lubelskiego Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych.

Podczas kontroli w godz. 7.00-17.00, pasażerowie z ważnym biletem, otrzymają cukierki, a najmłodsi książeczki edukacyjne „Kolorowa podróż po Lublinie”” – mówi Justyna Góźdź, rzecznik prasowy ZTM w Lublinie.

Mikołajów-kontrolerów będzie można spotkać przez cały dzień. Niestety, pasażerowie jadący na gapę nie będą mogli liczyć na ulgę, Mikołaj wystawi mandat!

Mikołaje za kierownicami autobusów MPK Lublin

Tradycyjnie już za kierownicą lubelskich autobusów i trolejbusów zasiądą kierowcy ubrani w stroje Mikołajów. W piątek część kierowców autobusów i trolejbusów MPK Lublin, zamiast służbowego stroju, włoży czerwone bluzy i czapki Mikołajów. Będzie można ich spotkać do wieczora niemal na wszystkich liniach obsługiwanych przez lubelskie MPK.

Mikołajkową tradycję w MPK Lublin rozpoczęło w 2012 r. dwóch kierowców jeżdżących na linii nr 10. Wówczas sami postanowili przebrać się za Mikołajów. Od tego czasu akcja odbywa się rokrocznie i co roku spotyka się z zadowoleniem pasażerów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.