Lublin. Kontenery medyczne zastąpią namiot przed szpitalem przy al. Kraśnickiej

kontenery medyczne szpital lublin
Kontenery medyczne zastąpią dotychczasowy namiot przed szpitalem | fot. UMWL w Lublinie

Przed szpitalem wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie stanęło 6 kontenerów medycznych, które mają zastąpić dotychczasowy namiot do triażu pacjentów przyjmowanych do szpitala.

Składający się z sześciu kontenerów system ma ułatwić przeprowadzanie procedury triażu zgłaszających się do placówki pacjentów. W kontenerach medycznych będzie zlokalizowana poczekalnia dla pacjentów, triaż dla pacjentów przyjmowanych w trybie planowym i odrębny triaż dla pacjentów przetransportowanych przez zespoły ratownictwa medycznego. Kontenery są ogrzewane.

„Powstała z kontenerów izba przyjęć zastąpi namiot, co zdecydowanie poprawi warunki przyjmowania pacjentów w okresie jesienno-zimowym. W wydzielonych strefach w żaden sposób nie będą mogły się spotkać osoby chore ze zdrowymi” – mówi Piotr Matej, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lublinie.

Kontenery mają zostać do użytku pacjentów i personelu medycznego we wtorek popołudniu.

kontener medyczny szpital lublin
Kontenery medyczne zastąpią dotychczasowy namiot przed szpitalem | fot. UMWL w Lublinie

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.