Lublin: Koniec akcji stop bilet. Do kiedy można wykorzystać zawieszone dni?

DSC03094
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie poinformował, że wtorek 30 czerwca jest ostatnim dniem obowiązywania akcji „STOP BILET”. Do kiedy można wykorzystać zawieszone dni?

Wtorek 30 czerwca jest ostatnim dniem obowiązywania akcji „STOP BILET”. Po tym terminie przyjmowane będę tylko i wyłącznie wnioski dotyczące odzyskania zawieszonych dni. Oznacza to również, że jeśli nie nastąpił jeszcze termin zakończenia biletu zawieszonego w ramach akcji STOP BILET (określony w momencie zakupu) od dnia 1 lipca zawieszenie nie będzie już liczone.

WAŻNE! Odzyskanie zawieszonych dni ważności biletu nie dzieje się automatycznie. Datę rozpoczęcia wykorzystania zawieszonych dni należy zgłosić poprzez wypełnienie formularza on-line lub osobiście w Punkcie Sprzedaży Biletów ZTM.

„Zachęcamy, aby kwestie te uregulować w okresie wakacyjnym, kiedy ruch w punktach obsługi jest mniejszy. Już teraz można wskazać na formularzu termin ponownego rozpoczęcia korzystania z komunikacji miejskiej” – mówi Monika Fisz, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

W ramach akcji „STOP BILET” pasażerowie mieli możliwość zawieszenia terminu ważności imiennych biletów okresowych. Z takiego rozwiązania skorzystało ponad 13 tys. pasażerów, a już blisko 2500 osób odzyskało „zawieszoną” część biletu.

Akcja była adresowana do osób, które z uwagi na trudną i niekorzystną sytuację wynikającą z epidemii koronowirusa, nie mogły w pełni korzystać z komunikacji miejskiej, mimo posiadanych biletów długoterminowych. Procedura miała na celu zrekompensować pasażerom tymczasowe ograniczenia i pozwolić na kontynuowanie podróży środkami transportu publicznego, po unormowaniu się sytuacji. Dzięki temu rozwiązaniu pasażerowie mogli zawiesić swój bilet na ponad 100 dni.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.