Lublin: Komunikacja miejska w ferie zimowe

mpk ztm lublin
Komunikacja miejska w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Ferie zimowe w województwie lubelskim rozpoczynają się już 29 stycznia i potrwają do 11 lutego. Na okres ferii zimowych część autobusów komunikacji miejskiej w Lublinie zmieni swój rozkład.

Od 29 stycznia w województwie lubelskim rozpoczynają się ferie zimowe. Tego dnia zostaną również wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej.

– W związku z ograniczonym zapotrzebowaniem na usługi przewozowe w okresie ferii zimowych wprowadzamy zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej – mówi Anna Zalewska z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Wprowadzony zostanie specjalny rozkład linii autobusowych w dni powszednie (poniedziałek-piątek). Zmiany w rozkładzie jazdy nie dotyczą trolejbusów, ich funkcjonowanie pozostaje bez zmian.

– Monitorowane zachowanie pasażerów podczas funkcjonowania komunikacji miejskiej w okresie wakacyjnym, międzyświątecznym, a także podczas okresu ferii zimowych w latach ubiegłych daje podstawę do wprowadzenia zmian w rozkładach jazdy dla linii autobusowych – wyjaśnia Anna Zalewska.

Zmiany dotyczą linii nr 1, 2, 3, 6, 7, 8, 10, 11, 13, 14, 15, 17, 18, 23, 26, 29, 30, 31, 32, 34, 39, 40, 42, 44, 45, 47, 55, 57, 70 i 74. W okresie ferii zimowych obowiązywać będą specjalne rozkłady jazdy dla dnia powszedniego.

– Pozostałe linie autobusowe oraz wszystkie linie trolejbusowe kursować będą zgodnie z dotychczasowym rozkładem jazdy – dodaje Zalewska.6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jak to mówią ” głupota ludzka nie zna granic „. Na szczęście wprowadzono ponownie ośmioletnie podstawówki to może zatrudnią trochę mądrzejszych od ustalania rozkładów. Jak widać Ci po 6 klasach nie bardzo nadają się do pracy wymagającej odrobinę myślenia. ( O zasadniczym albo średnim wykształceniu nawet nie wspominam . )

  2. Dlaczego linię nr11 przesunięto rano z godziny 5:20 na godzinę 5:10? Dojeżdżam do pracy na godzinę 6:00 i dzięki tej zmianie muszę wcześniej wstać i jestem w pracy o 5:35.Zgadzam się z tym że geniusz to wymyślił.

  3. Dziękuję. Mam do roboty na szóstą i dzięki tej „innowacyjnej innowacji” będę mógł z domu wychodzić o 4:30 zamias o 5:00. Da premię geniuszowi co to wymyślił.

  4. Pewnie, a dorośli niech stoją i marzną na przystankach po całym dniu pracy ?

  5. Znów linia 42 nie będzie dojeżdżać na Elizowke ? Jak dojechać do pracy….. Tam nawet chodnika nie ma a pieszo wzdłuż ekspresowki to trochę ryzyko…. Znów to samo.

  6. Chwila, ferie obowiązują wszystkich czy tylko dzieci i młodzież ? Podobno komunikacja miejska dla niepełnoletnich jest darmowa, więc co się zmienia w tym czasie ? Czy dla osób dojeżdzających do pracy komunikacją miejscą ferie coś zmieniają ? To dlaczego zmienia się rozkład. Wyczuwam tutaj delikatną dyskryminację i wracam do samochodu.