Lublin: Kolorowe dekoracje z włóczki w trolejbusie na liniach 151 i 158

ozdoby z włóczki w trolejbusie
Ozdoby z kolorowej włóczki w trolejbusie 3943 | fot. czytelniczka Maja & ZTM Lublin

Kolorowe dekoracje z włóczki przyozdobiły wnętrze trolejbusu MPK Lublin, który przez najbliższy tydzień będzie kursował na linii 151 lub 158.

Dekoracje z włóczki można oglądać w trolejbusie o numerze bocznym 3943, który przez najbliższy tydzień (16-22 września) będzie można spotkać na linii 151 lub 158.

Ta instalacja ma na celu ożywić i ubarwić przestrzeń publiczną związaną z komunikacją miejską. Zmieni środek transportu w kolorowe, radosne i szalone wnętrze” – wyjaśnia Justyna Góźdź, rzeczniczka Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

Za nietypową instalację odpowiadają osoby z grupy „Bombardowanie włóczką”, których efekty można było dotychczas zobaczyć m.in. na wielu stojakach rowerowych lub w ubiegłym roku na przystanku autobusowym na Placu Litewskim.

Zdjęcia dzięki uprzejmości czytelniczki Mai

Dekoracje z włóczki w trolejbusie pojawiły się z okazji trwającego Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, którego kulminacją będzie Dzień bez Samochodu, kiedy to będzie można jeździć komunikacją miejską pokazując zamiast biletu ważny dowód rejestracyjny.

Darmowa komunikacja miejska

W niedzielę, 22 września ważny dowód rejestracyjny uprawni do bezpłatnego przejazdu jednej osoby wszystkimi liniami komunikacji miejskiej kursującymi na zlecenie ZTM w Lublinie.

Powyższe uprawnienie obowiązuje także w komunikacji nocnej (w nocy z 22 na 23 września br.) do godziny 00:00. W przypadku kursów rozpoczętych przed północą, pasażer może kontynuować podróż do końca tych kursów.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.