Lublin: Kluby i instytucje kultury odwołują imprezy w związku żałobą narodową

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

W związku z ogłoszoną przez prezydenta RP żałobą narodową, która będzie obowiązywać od piątku od godziny 17.00 do soboty do godziny 19.00, odwołano lub przeniesiono wiele wydarzeń.

Prezydent RP Andrzej Duda oficjalnie wyznaczył datę żałoby narodowej w związku z morderstwem Pawła Adamowicza. Zacznie obowiązywać w piątek o godz. 17, będzie trwała do soboty, do godz. 19, czyli w czasie uroczystości pogrzebowych tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska.

Wiele instytucji kulturalnych, ale i organizujących koncerty czy imprezy odwołuje wydarzenia w tym czasie. Niektóre nie odbędą się ze względu na to, że poszczególne miasta niezależnie wprowadziły lokalne żałoby, inne ze względu właśnie na żałobę narodową.

I tak w Lublinie m.in. Centrum Kultury dzisiaj tj. 18 stycznia odwołało wszystkie wydarzenia poza Dzikim Pokojem i zajęciami Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca. W sobotę 19 stycznia odbędą się wyłącznie działania o charakterze warsztatowym: Warsztaty z Mistrzami Słowa, Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca i Loroteka – hiszpański dla dzieci.

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie odwołał spektakl „Bracia Grimm dla dorosłych”, który miał się odbyć w sobotę 19 stycznia. Bilety można zwrócić do 27 stycznia. – „Osoby, które zakupiły bilety w kasie teatru są proszone o zwrot biletów bezpośrednio w kasie, natomiast osoby posiadające bilety elektroniczne proszone są o przesłanie ich na adres mailowy: biuro@teatrosterwy.pl” – czytamy na stronie teatru.

Teatr Muzyczny w Lublinie odwołał spektakle „Skrzypek na dachu”, które planowo miały się odbyć 18 i 19 stycznia. „Skrzypek na dachu” z dnia 18 stycznia 2019 r. zostaje przeniesiony na dzień 17 lutego 2019 r. natomiast „Skrzypek na dachu” z dnia 19 stycznia 2019 r. zostaje przeniesiony na dzień 16 lutego 2019 r.

Odwołane imprezy w klubach

Kluby SilenceClub, Helium, El Cubano, Rzut Beretem, Noc Klub i Klub30 odwołują imprezy, które były zaplanowane na dzisiaj tj. piątek 18 stycznia. Kluby zapraszają na sobotnie wydarzenia. Szczegóły na profilach facebookowych klubów.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.