Lublin. Kierowcy nie przejmują się zakazem wjazdu na deptak

deptak samochody lublin zakaz

Tak robią głównie kierowcy aut dostawczych, którzy wjeżdżają tu mimo zakazu, dotyczącego ich w godzinach 9-22. Na znak uwagi nie zwracają.

 

Codziennie spacerując po deptaku można zauważyć pojazdy dostawcze, które wprost blokują części deptaka przechodniom. W większości to kierowcy aut dostawczych, którzy wjeżdżają tu mimo zakazu, dotyczącego ich w godzinach 9-22. Na znak uwagi nie zwracają także kierowcy aut osobowych, w większości właściciele lokali przy deptaku.

 

Tłumaczenie prawie zawsze jest takie samo: muszą zaparkować na chwilę i coś załatwić. Przypomnijmy, że całkowity zakaz ruchu obejmuje ulicę Krakowskie Przedmieście na odcinku od pl. Łokietka do ul. Kapucyńskiej.

 

– Ten odcinek jest przestrzenią wyłączoną z ruchu. Z tego powodu na bocznych wlotach ustawione są znaki B1, które o tym informują – informuje Karol Kieliszek z biura prasowego lubelskiego ratusza.

 

Zakaz nie dotyczy jednak zaopatrzenia. Pojazdy te mogą wjechać na deptak, aby załadować lub rozładować towar, ale mogą to zrobić tylko od godz. 22 do 9.

 

Całodobowo zakaz nie dotyczy jedynie policji, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej. Zakaz nie obowiązuje również pojazdów służb komunalnych, np. służb oczyszczania miasta, utrzymania zieleni czy utrzymania oświetlenia itp.

 

Co na to strażnicy miejscy? – Walczymy z tym jak możemy. Każdego dnia teren deptaka kontrolują patrole, ale zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wyłapać wszystkich – mówi Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej.

 

Przez cały maj strażnicy nałożyli na tej ulicy 10 mandatów, a cztery kontrole zakończyły się pouczeniem. Wysokość mandatów wyniosła od 100 do 200 złotych. W niektórych przypadkach dodatkowo zostały przyznane punkty karne w wysokości 5 oczek.

 

Za złamanie obowiązujących zasad zatrzymywania się pojazdów na deptaku kierowcom grozi kara od 20 do 500 zł oraz 5 punktów karnych.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Trzeba najpierw zobaczyć co to za auto a potem opisywać , auto jest służby komunalnej a ich zakaz nie dotyczy.

  2. Spoko wkrótce wszystko tam padnie bo nie można dojechać z towarem itp. więc już nikt nie będzie parkował.