Lublin już w świątecznym klimacie. Światełka będą gaszone wcześniej. Przez drogi prąd

Świąteczna iluminacja na deptaku w Lublinie
Świąteczna iluminacja na deptaku w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

We wtorek, 6 grudnia mieszkańcy oraz władze miasta zainaugurowali bożonarodzeniowy sezon w Lublinie. Wspólnie odpalono świąteczną choinkę, rozbłysły również pozostałe iluminacje, a do najmłodszych przyjechał Święty Mikołaj. Zobaczcie zdjęcia.

Dziś w Mikołajki, punktualnie o godzinie 16:00 Lublin rozbłysnął na święta. Klimat Bożonarodzeniowy czuć począwszy od Placu Litewskiego aż po Stare Miasto. Świąteczna iluminacja jest identyczna, jak w zeszłym roku.

Światła na choince przed lubelskim Ratuszem włączyła mała Tosia. W uroczystości inauguracji świątecznej iluminacji nie wziął udziału prezydent miasta Krzysztof Żuk. W jego imieniu zabrała głos Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.

Do najmłodszych przyjechał Święty Mikołaj, który w worku miał drobne prezenty. Ze słodyczami przyszła również Marta Wcisło, która po oficjalnym zaświeceniu światełek podeszła do dzieci i poczęstowała ich cukierkami.

Na deptaku można było też spotkać również zabytkową ciężarówkę Perły w świątecznej odsłonie, której pilnował Mikołaj z dwoma śnieżynkami.

Iluminacje będzie można obserwować od 6 grudnia do 2 lutego.

Dalsza część tekstu pod zdjęciami

Mikołaj wita dzieci
Dzieci i Mikołaj
Przedstawiciele miasta na inauguracji iluminacji świątecznej w Lublinie
Zespół na schodach Ratusza
Mieszkańcy na inauguracji iluminacji świątecznej przed Ratuszem
Marta Wcisło rozdająca cukierki dzieciom
Mikołaj ze śnieżynkami Perła
Mikołaj Perła
Światełka na deptaku

W tym roku oszczędniej

Mimo trwającego kryzysu energetycznego i ekonomicznego Lublin nie zrezygnował z iluminacji, ale w tym roku lampki będą świecić krócej.

Iluminacja będzie włączona od zapadnięcia zmroku do godz. 24.00, a w okresie od 23 grudnia do 1 stycznia 2023 r. czas jej świecenia zostanie wydłużony do godz. 2.00 (z wyjątkiem dekoracji na latarniach na deptaku, które będą się świeciły w takich samych godzinach jak oświetlenie uliczne).

Natomiast instalacja Gwiazdozbiór Jarosława Koziary, która pojawi się na Starym Mieście, przez cały okres funkcjonowania iluminacji będzie podświetlona od ok. 15.30 do 2.00 w nocy.

Lublin pozyskał sponsora, który pokryje koszt zużytego prądu przez świąteczne światełka. Firma Strabag przekazała na ten cel 8 tys. zł

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.