Lublin: Jest zgoda. Drogowcy przystępują do wyburzenia pustostanu przy ul. Poniatowskiego

Pustostan do wyburzenia na rogu Al. Racławickich i ul. Poniatowskiego | fot. Dominik Wąsik

Brak aktywnych lęgów ptaków, nietoperze nie wlatują w szczeliny budynku – to wynik kontroli ornitologicznej, którą przeprowadzono dziś w pustostanie przy ul. Poniatowskiego. Budynek można wyburzyć.

Pustostan przy ul. Poniatowskiego miał być rozebrany w połowie maja, ale tuż przez wjazdem buldożerów doszło w nim do pożaru. Jak się okazało poddasze budynku zamieszkiwały gołębie. Bez zgody Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie na przepłoszenie ptaków nie ma możliwości wyburzenia budynku.

Są wyniki kontroli ornitologów

Dziś (20 lipca) do pustostanu weszli ornitolodzy, którzy przeprowadzili kontrolę obecnych tam ptaków i ich gniazd. „W budynku przeznaczonym do rozbiórki ornitolog przeprowadził szereg kontroli terenowych. Nie stwierdziły one aktywnych lęgów ptaków, jak również wlatywania nietoperzy w szczeliny budynku” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Przeprowadzona kontrola pozwoliła wydać decyzję, która pozwala na kontynuowanie prac przy przebudowie ul. Poniatowskiego. Na terenie pustostanu pojawiła się koparka, która przystąpiła do wyburzania budynku. Prace potrwają do końca tygodnia.

Wyburzenie budynku pozwoli na rozpoczęcie kolejnych prac w ramach prowadzonej inwestycji. W miejscu dotychczasowego budynku powstanie gazociąg oraz poprowadzona zostanie wschodnia jezdnia ul. Poniatowskiego ze ścieżką rowerową i chodnikiem.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.