Lublin gotowy na nadejście zimy. Sprawdź, które ulice będą odśnieżane w pierwszej kolejności

IMG 20190130 120658
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Długoterminowe prognozy pogody jeszcze nie wskazują na nadejście zimy, ale w Lublinie wszystko przygotowane. Drogowcy są w dyspozycji siedem dni w tygodniu 24 godziny na dobę, czekają na sygnał do wyjazdu na ulice.

Akcja zimowego utrzymania miasta prowadzona jest w okresie od 1 listopada do 31 marca. Za utrzymanie dróg odpowiada Zarząd Dróg i Mostów, a za tereny miejskie, które nie są drogami – Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Lublin.

Miasto jest podzielone na 7 rejonów, za każdy z niech odpowiada inna firma wyłoniona w przetargu, która zobowiązana jest dysponowania odpowiednim sprzętem i niezbędnymi materiałami do prowadzenia akcji, a także prowadzeniem całodobowych dyżurów.

Za odśnieżanie chodników w granicach posesji odpowiadają ich właściciele i administratorzy, Straż Miejska będzie kontrolować stan chodników tj. czy są odśnieżone i posypane. Za nieuprzątnięcie śniegu i lodu z chodnika strażnik miejski może nałożyć na osobę odpowiedzialną mandat w wysokości 100 zł.

W budżecie nie ma zarezerwowanej kwoty na zimowe utrzymanie dróg, jest jedna pula na zimowe oraz letnie utrzymanie dróg, czyli na odśnieżanie oraz sprzątanie. W sezonie 2018/2019 na akcję zimowego utrzymania dróg zostało przeznaczone 9,5 mln zł.

Sprzęt do odśnieżania dróg publicznych Lublina: solarki opłużone duże (39), solarki małe (14), ciągniki o mocy powyżej 75KM (7), ciągniki o masie 1,9 ton (15), ładowarki (7), równiarki lub pługi wirnikowe (7) i samochody do wywozu śniegu (8).

Ponadto w magazynach przygotowano poszczególne ilości materiałów, które zostaną wykorzystane przy odśnieżaniu ulic: sól drogowa (3 000 t), chlorek wapnia techniczny (15 t), piasek (550 t), kruszywo (100 t) oraz solanka, która będzie wytwarzana na bieżąco według potrzeb.

Sprawdź, które ulice odśnieżą w pierwszej kolejności, które dopiero na końcu. Kliknij >>>TUTAJ<<<

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.