Lublin gospodarzem 5 rundy FIM Speedway Grand Prix 2021

speed car motor lublin car gwarant start gniezno żużel
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Damian Gerhand // Spotted Lublin

FIM i BSI Speedway ogłosiły, że Speedway Motor Lublin zastąpi Warszawę jako gospodarz piątej rundy serii FIM Speedway Grand Prix 2021 w sobotę, 7 sierpnia.

FIM Speedway Grand Prix 2021 w Lublinie

Warsaw FIM Speedway Grand Prix Polski w 2021 r. zostało odwołane na początku tego roku ze względu na wpływ i niepewność związaną z Covid-19.

Będzie to pierwszy raz, kiedy Speedway Motor Lublin zorganizuje rundę FIM Speedway Grand Prix. Klub wcześniej organizował wyścigi II ligi do 2017 roku, zanim w kolejnych awansach po raz pierwszy dołączył do PGE Ekstraligi w 2019 roku.

Jorge Viegas, prezes FIM, powiedział: „FIM może tylko podziękować Motorowi Lublin oraz PZM za znalezienie godnego zastępcy Speedway Grand Prix w Warszawie. Będziemy nadal współpracować ze wszystkimi naszymi partnerami, aby mieć najlepszą FIM Speedway Mistrzostwa Świata.”

Jakub Kępa, prezes Motor Lublin Speedway, skomentował: „Jako prezes Speedway Motoru Lublin i mieszkaniec Lublina czuję się zaszczycony, że mogę zaprosić wszystkich do swojego rodzinnego miasta. Speedway Grand Prix to impreza najwyższej rangi i nie wyobrażam sobie lepszej okazji, by udowodnić, że serce Lublina jest nastawione na żużel. Jestem pewien, że każdy zostanie ciepło przyjęty i zapamięta niepowtarzalną atmosferę”.

Paul Bellamy, SVP i dyrektor zarządzający Motorsports Events w IMG, która obsługuje FIM Speedway Grand Prix, dodał: „Cieszymy się, że możemy zorganizować zawody Speedway Grand Prix w Lublinie – jednym z najszybciej rozwijających się klubów sportowych, po raz pierwszy w historii. Motor Lublin udowodnił już, że jest fantastycznym partnerem, wkraczając do finału Monster Energy Speedway of Nations w zeszłym roku po pandemii, która zmieniła nasze plany”.

Informacje o biletach zostaną opublikowane w najbliższym czasie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.