Lublin: Gęsta mgła uniemożliwiła lądowanie

mgła lotnisko
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

W środowy wieczór na lotnisku w Świdniku wystąpiły utrudnienia spowodowane gęstą mgłą. Samoloty nie mogły lądować w Porcie Lotniczym Lublin.

Najtrudniejsze warunki na lotnisku w Świdniku były jeszcze przed godz. 21. Gęsta mgła utrzymująca się w porcie nie pozwoliła na lądowanie dwóch samolotów. Maszyny zostały przekierowane na lotnisko w Warszawie – Okęcie.

Pierwszy na utrudnienia napotkał samolot Airbus A320 linii Wizz Air lecący z Londynu. Pilot po kilku okrążeniach na wysokości ponad 3 km zdecydował o lądowaniu w Warszawie.

Drugim przekierowanym lotem, był samolot wykonujący połączenie z Tel Awiw. Ten z kolei od razu skierował się do stolicy.

Przypomnijmy, że Port Lotniczy Lublin wyposażony jest w ILS Cat II – system pomagający pilotom podczas lądowania z ograniczoną widocznością. Parametry, które posiada Port Lotniczy pozwalają lądować przy wysokości decyzji mniejszej niż 60 m (200 stóp), ale nie mniejszej niż 30 m (100 stóp); oraz widzialności na drodze startowej nie mniejszej niż 300 m.

Obecnie sytuacja pogodowa poprawia się. Dzisiejsze loty odbyły się bez przeszkód.

Materiał powstał przy współpracy z portalem lubelskielotnisko.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.