Lublin. Flagi UE w przestrzeni miejskiej i hymn europejski w ramach protestu

Flagi na Placu Litewskim
Flagi na Placu Litewskim

W ramach akcji protestacyjnej przeciwko zawetowaniu budżetu unijnego przez Polskę w przestrzeni miejskiej będą wywieszone flagi UE, a po hymnie miasta z ratusza będzie grany hymn europejski.

Miasto Lublin włącza się w ogólnopolską akcję samorządów #potrzebUEmy, która ma na celu wyrażenie sprzeciwu wobec wetowania budżetu unijnego oraz kwestionowania europejskich wartości przez rząd.

W czwartek, 10 grudnia o godz. 12.00 na balkonie Ratusza po hejnale, miejski trębacz odegra hymn Polski oraz Odę do radości – hymn Unii Europejskiej. W dniach 9-11 grudnia w przestrzeni miasta pojawią się również symbole europejskie.

Flagi Polski i UE zawisnął na Placu Litewskim oraz przy obiektach i miejscach, które powstały m.in. przy udziale środków europejskich albo otrzymały dofinansowanie na realizację projektów.

„Celem samorządowej akcji jest również zwrócenie uwagi na to, jak obecność Polski w Unii Europejskiej i możliwość skorzystania z funduszy europejskich wpłynęła na rozwój gospodarczy, infrastrukturalny czy społeczny naszego kraju. Tylko w samym Lublinie, dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych, od 2004 roku zrealizowano projekty inwestycje o wartości 5,1 miliarda złotych, z czego 3 miliardy pozyskano z funduszy europejskich” – mówi Katarzyna Duma, rzecznik prasowy prezydenta Lublina.

W Lublinie symbole polskie i/lub europejskie pojawią się m.in. przy wejściu do Ogrodu Saskiego oraz Parku Zawilcowa; na budynkach MOPR, Zespołu Ośrodków Wsparcia, DPS im. Matki Teresy z Kalkuty, DPS „Betania” w Lublinie, DPS dla Osób Niepełnosprawnych Fizycznie, DPS „Kalina”, DPS im. Wiktorii Michelisowej, DPS im. Św. Jana Pawła II, żłobku przy ul. Zelwerowicza, Centrum Kultury, DDK „Węglin”, Piwnicy pod Fortuną, Teatrze Starym; przy Arenie Lublin; przy zespołach przystanków przesiadkowych: przy ul. Związkowej (przystanki w rejonie skrzyżowania al. Spółdzielczości Pracy, ul. Związkowej i ul. Węglarza), przy Poczekajce (przystanki w rejonie skrzyżowania al. Kraśnickiej i ul. Bohaterów Monte Cassino), przy przystankach w rejonie ronda im. R. Dmowskiego, przy ul. Mickiewicza (przystanki w rejonie skrzyżowania ul. Kunickiego i ul. Mickiewicza), przy przystankach Dworzec Gł. PKP – Kunickiego, przy ul. Turystycznej (przystanki w rejonie przystanku kolejowego Lublin Zadębie) oraz przy zajezdni na ul. Grygowej, podstacji prostownikowej ul. Szczerbowskiego, pętli Choiny i pętli Abramowicka. Flagi wywieszone będą również na kamienicach wyremontowanych dzięki środkom z UE, m.in. przy ul. Kowalskiej 2, Noworybnej 3, Jezuickiej 14, Grodzkiej 4 i 6, Olejnej 14 i 5, Jezuickiej 4 i 6 oraz Królewskiej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.