Lublin. Dzień bez samochodu 2020. We wtorek darmowa komunikacja miejska. Dla kogo?

przystanek autobusowy ztm mpk
Nowe zespoły przystanków dla komunikacji miejskiej i zamiejskiej | fot. Urząd Miasta Lublin

We wtorek obchodzić będziemy Europejski Dzień bez Samochodu. Kierowcy przez jeden dzień będą mogli bezpłatnie korzystać z przejazdów komunikacji miejskiej. Jest jeden warunek.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku. Od 18 lat odbywa się ona co roku od 16 do 22 września. Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania, takich jak: chodzenie pieszo, jazda na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej.

Zwieńczeniem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Lublinie jest „Europejski Dzień bez Samochodu” – przypadający na wtorek, 22 września. Z tej okazji wszyscy posiadacze czterech kółek bezpłatnie skorzystają z komunikacji miejskiej.

Tego dnia po okazaniu ważnego dowodu rejestracyjnego, kierowcy będą mogli bezpłatnie podróżować wszystkimi liniami komunikacji miejskiej w Lublinie. Jeden dowód rejestracyjny auta upoważnia do darmowego przejazdu komunikacją miejska dla jednej osoby.

Z okazji Dnia bez Samochodu w mieście przygotowano też szereg innych atrakcji, które mają zachęcić mieszkańców do korzystania z alternatywnych środków transportu. Wypożyczalnia Lubelski Rower Miejski tego dnia pierwszą godzinę (a nie jak dotychczas 20 minut) gratis. Czytaj więcej TUTAJ.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.