Lublin. Dzień bez samochodu 2020. We wtorek darmowa komunikacja miejska. Dla kogo?

przystanek autobusowy ztm mpk
Nowe zespoły przystanków dla komunikacji miejskiej i zamiejskiej | fot. Urząd Miasta Lublin

We wtorek obchodzić będziemy Europejski Dzień bez Samochodu. Kierowcy przez jeden dzień będą mogli bezpłatnie korzystać z przejazdów komunikacji miejskiej. Jest jeden warunek.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku. Od 18 lat odbywa się ona co roku od 16 do 22 września. Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania, takich jak: chodzenie pieszo, jazda na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej.

Zwieńczeniem obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Lublinie jest „Europejski Dzień bez Samochodu” – przypadający na wtorek, 22 września. Z tej okazji wszyscy posiadacze czterech kółek bezpłatnie skorzystają z komunikacji miejskiej.

Tego dnia po okazaniu ważnego dowodu rejestracyjnego, kierowcy będą mogli bezpłatnie podróżować wszystkimi liniami komunikacji miejskiej w Lublinie. Jeden dowód rejestracyjny auta upoważnia do darmowego przejazdu komunikacją miejska dla jednej osoby.

Z okazji Dnia bez Samochodu w mieście przygotowano też szereg innych atrakcji, które mają zachęcić mieszkańców do korzystania z alternatywnych środków transportu. Wypożyczalnia Lubelski Rower Miejski tego dnia pierwszą godzinę (a nie jak dotychczas 20 minut) gratis. Czytaj więcej TUTAJ.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.