Lublin: Czekając na autobus naładujesz telefon na przystanku. Czy ma to sens?

przystanek
Pierwsza instalacja pojawi się na Ogrodzie Saskim
Już niedługo czekając na autobus miejski będziemy mieli możliwość naładowania swojego telefon na przystankach. Początkowo instalacja ma być zainstalowana na niektórych lubelskich przystankach w centrum miasta, gdzie ruch jest największy. Skąd ten pomysł? Czy ma to większy sens?

Ładowarki na przystankach autobusowych w Lublinie? Czemu nie! Pomysł ten popierają między innymi Michał Krawczyk, lubelski radny z Platformy Obywatelskiej oraz Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Michał Krawczyk, zaproponował umieszczenie ich w centrum miasta, gdzie ruch jest największy. O pomyśle już mogliśmy się dowiedzieć w czerwcu, gdzie Rady na jednym z portali społecznościowych opublikował taki wpis.

 

 

 

Docelowo ładowarki mają zostać zainstalowane na najbardziej uczęszczanych przystankach w centrum miasta. Pierwsza testowa instalacja zamontowana zostanie na przystanku przy Ogrodzie Saskim, kolejne prawdopodobnie w centralnych rejonach miasta.

– Popieramy wszystkie rozwiązania, które mają na celu ułatwić pasażerom korzystanie z komunikacji miejskiej. – mówi Justyna Góźdź, rzecznik ZTM w Lublinie

Gdzie dokładnie zostaną zamontowane ładowarki na przystankach?

Zmontowanie ładowarek wymaga zaprojektowania i wykonania urządzenia oraz niezbędnych uzgodnień m.in. z zakładem energetycznym, co wymagać będzie zaangażowania w czasie.

– Temat ładowarek jest obecnie przez nas rozpoznawany pod kątem możliwości ich montażu na wiatach bądź słupkach wyposażonych w wyświetlacze dynamicznej informacji pasażerskiej, będących elementem projektu unijnego. – dopowiada Góźdź

Czy montaż ładowarek ma jakikolwiek sens?

Ładowanie większości smartfonów przy użyciu standardowej ładowarki trwa ponad godzinę. Jeżeli będziemy chcieli naładować nasz smartfon lub tablet na tyle skutecznie, by za chwilę się znowu nie wyłączył, będziemy musieli stać przy takim przystanku prawie pół godziny.

Przystanki autobusowe czy słupy w środku miasta to złe miejsca na ładowanie smartfonu, bo nie nadają się do spędzania przy nich dłuższego czasu. Ile przeciętnie czekasz na autobus? Pięć minut? Kwadrans? To zdecydowanie za krótko, by naładować swój telefon.

Zamiast przystanków może warto pomyśleć o innej lokalizacji dla ładowarek? W Bryant Park (Nowy Jork) stacja ładująca znajduje się w parku. Czy w Lublinie instalacja gniazd ładowania w parkowych ławkach czy innym miejscu to dobry pomysł?

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Ten pomysł jest fantastyczny, ale nie w Polsce. Dlaczego? Ponieważ mentalność naszej „młodzieży” nie pozwoli utrzymać to działające, rozwalą to po tygodniu.

    1. Niestety masz rację Alicja. Nie rozumiem tego co im to przeszkadza, trzeba być bardzo ograniczonym podczłowiekiem żeby robić coś takiego.