Lublin: Setki kilogramów narkotyków w rękach policji. Co dzieję się z „towarem”?

marijuana 1281540 1280
Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Co roku policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przechwytują setki kilogramów narkotyków. Co dzieje się z zabezpieczonym „towarem” i gdzie jest przechowywany?

Magazyn substancji psychotropowych i środków odurzających znajduje się w jednym z budynków Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. To tu do czasu zakończenia postępowań karnych przechowywane są zabezpieczone narkotyki.

– Głównie to marihuana, amfetamina i pochodne, haszysz, heroina, kokaina, mefedron czy tabletki extasy – wylicza nadkom. Renata Laszczka-Rusek, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie magazyn substancji psychotropowych i środków odurzających jest jednym z najlepiej strzeżonych miejsc w budynku. Wejść tam może tylko wyznaczona grupa osób – i nikt nie może przekroczyć tego progu samodzielnie. – Dostęp do składnicy mają wyznaczone osoby – mówi nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

Co dzieje się z narkotykami?

Narkotyki, po specjalistycznych badaniach wykonanych w policyjnych laboratoriach, lądują w zalakowanych pakietach w magazynie. Tam „czekają” na prawomocny wyrok, w którym sąd orzeka również o zniszczeniu środków odurzających.

Narkotyki w dużych workach trafiają do spalarni na terenie województwa lubelskiego. Na miejsce jadą w specjalnym konwoju eskortowanym przez policjantów, żeby w końcu trafić do pieca.

– Dowody te są niszczone przez podmioty wyspecjalizowane w ich niszczeniu, zapewniające prawidłowy i sprawny przebieg czynności – wyjaśnia rzecznik.

Policjanci garnizonu lubelskiego zabezpieczyli w 2017 roku łącznie 540 kilogramów narkotyków, w 2016 było to 370 kg.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.