Lublin ciągle szuka rachmistrzów. Ile można zarobić?

wypełnianie ankiety
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Przyjmowanie zgłoszeń na rachmistrzów w Lublinie zostało wydłużone do 16 lutego. Rachmistrzowi spisowemu będzie przysługiwało wynagrodzenie zależne od liczby przeprowadzonych wywiadów telefonicznych i wywiadów bezpośrednich.

Rachmistrzowie wciąż poszukiwani

W drugim kwartale roku odbędzie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Będzie można samemu spisać się przez Internet, ale Lublin szuka też rachmistrzów. Ich zadaniem będzie dotrzeć do osób, które nie obsługują komputera i Internetu.

Na czym polega Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań?

Zgodnie z ustawą o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań obowiązkiem spisowym będą objęte wszystkie osoby mieszkające w Polsce oraz wszystkie zamieszkane budynki. 

W trakcie spisu będą zbierane podstawowe dane takie jak: wiek, adres zamieszkania, stan cywilny, obywatelstwo, poziom wykształcenia, a także dane dotyczące aktywności zawodowej czy stopnia niepełnosprawności. Znajdą się również informacje na temat miejsca zamieszkania czy przebywania za granicą oraz gospodarstwa domowego, rodziny, domu lub mieszkania.

Spis powszechny jest przeprowadzany w Polsce co 10 lat.

Kto może zostać rachmistrzem?

Rachmistrzem spisowym może zostać osoba pełnoletnia, niekarana, która posiada wykształcenie co najmniej średnie, posługuje się językiem polskim w mowie i piśmie oraz cieszy się dobrą opinią.

Wyłonieni w wyniku naboru kandydaci na rachmistrzów będą zobowiązani do wzięcia udziału w jednodniowym szkoleniu zakończonym egzaminem, obejmującym m.in. metodologię, organizację, ochronę danych osobowych w spisie oraz praktyczną pracę w aplikacji spisowej.

Zarobki rachmistrza spisowego

Rachmistrzowi spisowemu będzie przysługiwało wynagrodzenie zależne od liczby przeprowadzonych wywiadów telefonicznych (stawka 4 zł brutto) i wywiadów bezpośrednich (stawka 7 zł brutto).

Po wejściu w życie drugiej nowelizacji ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. dla wszystkich grup rachmistrzów spisowych będzie stosowana jednolita stawka 6 zł brutto za każdą prawidłowo wypełnioną ankietę osobową, niezależnie od tego, czy będzie to wywiad bezpośredni czy telefoniczny.

Jak się zgłosić na rachmistrza w Lublinie?

Miasto Lublin poszukuje kandydatów na 138 rachmistrzów do przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań w 2021 roku na terenie Lublina.

Dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie z dopiskiem: „Nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r.” w Urzędzie Miasta Lublin w Biurach Obsługi Mieszkańców w dni robocze w godzinach 7.45-15.15:

  • ul. Wieniawska 14,
  • ul. Filaretów 44,
  • ul. Kleeberga 12A,
  • Szaserów 13-15,
  • ul. Wolska 11,

Lub przesłać na adres: Urząd Miasta Lublin, plac Króla Władysława Łokietka 1, 20-109 Lublin. Zgłoszenie można również wysłać elektronicznie za pośrednictwem skrzynki ePUAP Urzędu Miasta Lublin.

Kwestionariusz oraz informacje znajdują się na stronie lublin.eu oraz w Miejskim Biurze Spisowym pod numerami tel. 81 466 12 00, 81 466 20 10.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.