Lublin Business Run 2018. Przedsiębiorcy pobiegli w szczytnym celu [ZDJĘCIA]

Mariusz Zieliński beneficjent LBR 2018
Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup protezy nogi oraz rehabilitację dla Mariusza Zielińskiego z Bełżyc | fot. materiały organizatora

W niedzielę po ulicach Lublina przebiegła druga edycja Lublin Business Run. Przedsiębiorcy oraz znani sportowcy pobiegli w szyczytnym celu. W biegu wzięło udział 111 drużyn.

W niedzielę 2 września punktualnie o godzinie 10.30 w dziewięciu miastach w Polsce wystartowała największa charytatywna sztafeta Poland Business Run. Nie mogło wśród nich zabraknąć także Lublina.

Beneficjentem tegorocznej edycji Lublin Business Run 2018 był Mariusz Zieliński z Bełżyc, któremu na skutek wypadku samochodowego w 2005 r. amputowano prawą nogę. Mariusz jest szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci, a od 2016 r. także zawodnikiem IKS Atak Elbląg – zespołu grającego w hokeja na sledgach i stanowiącego równocześnie reprezentację Polski. Podczas wydarzenia Mariusz świętował swoje 40. urodziny.

– To najlepszy prezent urodzinowy jaki mogłem sobie wymarzyć. Dzięki protezie będę mógł w pełni stanąć na nogi i co najważniejsze podjąć pracę zarobkową, co do tej pory nie było możliwe. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w biegu i pobiegli dla mnie, ale także organizatorom i wolontariuszom za zaangażowanie i przygotowanie tego wydarzenia – powiedział Mariusz Zieliński, beneficjent biegu Lublin Business Run 2018.

W Lublinie bieg odbył się po raz pierwszy rok temu. W premierowej edycji wzięły udział 84 pięcioosobowe drużyny reprezentujące m.in. lubelskie firmy i instytucje. W tym roku było to 555 osób, czyli 111 drużyn. Na stracie stanął także sam beneficjent, który trasę biegu przemierzył na specjalnych sankach treningowych na kółkach.

– Jesteśmy zadowoleni, że inicjatywa biegu Poland Business Run spotkała się w naszym mieście z tak dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że tak jak w przypadku pozostałych 8 miastach, w których odbywa się sztafeta, w Lublinie także na stałe wpisze się w kalendarz imprez biegowych – mówi Radosław Dudziński, dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, koordynator lokalny wydarzenia.

Najszybciej sztafetę przemierzyła drużyna: lubelskibiegacz.pl Team#1. Na drugim miejscu znaleźli się: HELP RUNNERS TEAM, a na trzecim: lubelskibiegacz.pl Team#2.

ZDJĘCIA

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.