Lublin: Brama Krakowska będzie miała drewnianą kratę bronną

Drewniana krata bronna pojawi się w Bramie Krakowskiej

W Bramie Krakowskiej pojawi się krata bronna. Ma być atrakcją dla mieszkańców i turystów Lublina.

– Zrekonstruowana krata bronna, a także baszta razem z makietą z brązu która powstanie w podwórzu przy baszcie, będą stanowiły kompleksową atrakcję turystyczną, obrazującą dawny system umocnień Starego Miasta Lublin – informuje Joanna Bobowska z biura prasowego ratusza.

Chodzi o kratę bronną, która zawiśnie na Bramie Krakowskiej. Będzie to pierwsza krata bronna w Polsce, która będzie ruchoma przez cały rok, podczas różnych imprez kulturalnych, tak aby mieszkańcy i turyści mogli poznać sposób jej działania.

– Krata bronna Bramy Krakowskiej została zaprojektowana jako ruchoma i będzie otwierana i zamykana okazjonalnie podczas różnych imprez kulturalnych – wyjaśnia Bobowska.

Zostanie ona wykonana z drewna dębowego, połączonego kutymi nitami a jej końce będą zwieńczone kutymi grotami. Brona będzie miała wysokość 5 m, a jej waga może wynieść nawet tonę.

Sam projekt kosztował blisko 8 tys. zł. Koszt wykonanie i osadzenia konstrukcji może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. – Przeprowadzenia postępowania na wybór wykonawcy jest jeszcze przed nami – dodaje Bobowska.

Montaż nastąpi prawdopodobnie w lipcu.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.