Lublin. Bezpłatna pomoc psychologiczna CIK w czasie pandemii

telefon sms
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Coraz częściej sytuacja związana z koronawirusem powoduje u wielu osób niepokój i stany depresyjne. W takich sytuacjach mieszkańcy Lublina mogą liczyć na wsparcie psychologów z Centrum Interwencji Kryzysowej.

Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie zachęca do kontaktu wszystkie osoby doświadczające trudności życiowych oraz tych związanych z obecną sytuacją epidemiologiczną. – „Jeśli potrzebujesz wsparcia, rozmowy, kontaktu z drugim człowiekiem czekamy na Ciebie” – zachęca Emil Dudziak, psycholog Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie.

Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej w związku z nagłym zdarzeniem o charakterze traumatycznym, przemocą w rodzinie, uzależnieniem (alkoholizmem, hazardem lub narkomanią własną lub członka rodziny), bezradnością w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, kryzysami osobistymi czy zdarzeniami losowymi, zachęcamy do kontaktu telefonicznego i mailowego z pracownikami CIK.

Całodobowy dyżur psychologiczny (Telefon Zaufania) dostępny jest pod numerem tel.: 733 588 900. Osoby, które wolą inną formę kontaktu niż rozmowa telefoniczna, mogą pisać na adresy mailowe: [email protected] oraz [email protected].

Mieszkańcy Lublina potrzebujący interwencji specjalistów, analogicznie jak w przypadku świadczeń medycznych, mogą umówić się na spotkanie telefoniczne, czyli tzw. teleporadę, z psychologiem, terapeutą, jak również prawnikiem Centrum Interwencji Kryzysowej. Zapisy na spotkania telefoniczne prowadzone są pod następującymi numerami telefonów: 81 466 55 46, 733 588 600.

W uzasadnionych przypadkach możliwe są spotkania osobiste, które odbywają się z zachowaniem reżimu sanitarnego, po uprzednim umówieniu wizyty telefonicznie. Zasady przyjęć osobistych są opublikowane na stronie www.cik.lublin.eu.

Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-19.00. Kontakt do sekretariatu CIK w sprawach organizacyjnych możliwy jest pod numerem telefonu: 81 466 55 47.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.