Lublin: Będzie nowy pokaz na fontannie na pl. Litewskim. Miasto wyda 227,5 tys. zł

Pokaz "Anioły Lubelskie" na fontannie multimedialnej | fot. Centrum Kultury w Lublinie

„Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej” to nowy pokaz, który już 3 maja będziemy mogli obejrzeć na fontannie multimedialnej na placu Litewskim. Miasto na przygotowanie animacji wyda 227,5 tys. zł.

W połowie lutego Urząd Miasta Lublin ogłosił przetarg na wyłonienie firmy, która przygotuje w oparciu o scenariusz Łukasza Witt-Michałowskiego pokaz na fontannie multimedialnej pt. „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej” inspirowany historią i dziedzictwem Unii Lubelskiej.

W poniedziałek, 25 lutego, nastąpiło otwarcie ofert, a raczej oferty, bo zgłosiła się tylko jedna firma. Spółka Watersystem, która zajmuje się obsługą fontanny, swoje prace wyceniła na kwotę 227,5 tys. zł. Ich oferta zmieściła się w kwocie zarezerwowanej na ten cel przez miasto – 229 tys. zł.

„Teraz trwa ocena formalna pod kątem zgodności złożonej oferty z wymaganiami wskazanymi w specyfikacji zamówienia. Wykonawca będzie miał 50 dni na zrealizowanie przedmiotu zamówienia, od momentu podpisania umowy” – mówi Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Firma Watersystem będzie miała za wyprodukowanie całego pokazu na nowo pod względem technicznym i zaprogramowanie ruchu wody, laserów, świateł, muzyki i innych efektów, a także ich synchronizacja w taki sposób, aby całość tworzyła spójną projekcję multimedialną.

„W pokazie przedstawiona ma zostać historia dwojga młodych ludzi – kobiety i mężczyzny, jako symbolu Unii Polsko-Litewskiej, którzy podczas pokazu pokonają perypetie symbolizujące dzieje Polski i Litwy oraz relacje pomiędzy tymi narodami. Zawarta w pokazie zostanie symbolika poszczególnych wydarzeń z historii aż do narodzin Rzeczpospolitej Obojga Narodów, złotego wieku i znaczenia Unii Lubelskiej w skali Europy oraz świata” – wyjaśnia Olga Mazurek-Podleśna.

Premiera pokazu ma się odbyć 3 maja. Tego dnia plac Litewski zamieni się w scenę, na której wysłuchamy koncertu filharmonicznego (kompozycje polskie, litewskie oraz finałowe wykonanie Ody do radości – hymnu Unii Europejskiej), a po koncercie nastąpi inauguracja pokazów na fontannach multimedialnych na placu Litewskim.

Podsumowując. Za 12-minutowy pokaz miasto zapłaci 227,5 tys. zł, czyli każda minuta kosztuje blisko 19 tys. zł.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.