Lublin: Będzie nowy pokaz na fontannie na pl. Litewskim. Miasto wyda 227,5 tys. zł

0007
Pokaz "Anioły Lubelskie" na fontannie multimedialnej | fot. Centrum Kultury w Lublinie

„Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej” to nowy pokaz, który już 3 maja będziemy mogli obejrzeć na fontannie multimedialnej na placu Litewskim. Miasto na przygotowanie animacji wyda 227,5 tys. zł.

W połowie lutego Urząd Miasta Lublin ogłosił przetarg na wyłonienie firmy, która przygotuje w oparciu o scenariusz Łukasza Witt-Michałowskiego pokaz na fontannie multimedialnej pt. „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej” inspirowany historią i dziedzictwem Unii Lubelskiej.

W poniedziałek, 25 lutego, nastąpiło otwarcie ofert, a raczej oferty, bo zgłosiła się tylko jedna firma. Spółka Watersystem, która zajmuje się obsługą fontanny, swoje prace wyceniła na kwotę 227,5 tys. zł. Ich oferta zmieściła się w kwocie zarezerwowanej na ten cel przez miasto – 229 tys. zł.

„Teraz trwa ocena formalna pod kątem zgodności złożonej oferty z wymaganiami wskazanymi w specyfikacji zamówienia. Wykonawca będzie miał 50 dni na zrealizowanie przedmiotu zamówienia, od momentu podpisania umowy” – mówi Olga Mazurek-Podleśna z biura prasowego lubelskiego ratusza.

Firma Watersystem będzie miała za wyprodukowanie całego pokazu na nowo pod względem technicznym i zaprogramowanie ruchu wody, laserów, świateł, muzyki i innych efektów, a także ich synchronizacja w taki sposób, aby całość tworzyła spójną projekcję multimedialną.

„W pokazie przedstawiona ma zostać historia dwojga młodych ludzi – kobiety i mężczyzny, jako symbolu Unii Polsko-Litewskiej, którzy podczas pokazu pokonają perypetie symbolizujące dzieje Polski i Litwy oraz relacje pomiędzy tymi narodami. Zawarta w pokazie zostanie symbolika poszczególnych wydarzeń z historii aż do narodzin Rzeczpospolitej Obojga Narodów, złotego wieku i znaczenia Unii Lubelskiej w skali Europy oraz świata” – wyjaśnia Olga Mazurek-Podleśna.

Premiera pokazu ma się odbyć 3 maja. Tego dnia plac Litewski zamieni się w scenę, na której wysłuchamy koncertu filharmonicznego (kompozycje polskie, litewskie oraz finałowe wykonanie Ody do radości – hymnu Unii Europejskiej), a po koncercie nastąpi inauguracja pokazów na fontannach multimedialnych na placu Litewskim.

Podsumowując. Za 12-minutowy pokaz miasto zapłaci 227,5 tys. zł, czyli każda minuta kosztuje blisko 19 tys. zł.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.