Lublin: Alarm bombowy w biurze PO okazał się fałszywy. Podobna sytuacja w innych miastach

IMG 20190124 103449 resized 20190124 104213992 1
Alarm bombowy w centrum Lublina | fot. Dominik Wąsik

W czwartek przed godz. 10 do biur Platformy Obywatelskiej w Polsce przyszedł mail z informacją, że ich pracownicy „spłoną w ogniu piekielnym i że bomba już cyka”.

Ewakuacje biur Platformy Obywatelskiej w całej Polsce przeprowadzono po tym, jak na ich skrzynki mailowe przyszedł mail zatytułowany „Gińcie świnie” z treścią: „Dzisiaj siedziba waszej kłamliwej partii wyleci w powietrze, płońcie ogniem piekielnym. Bomba cyka…”.

Maile o takiej treści dotarły do biur regionalnych Platformy Obywatelskiej w: Poznaniu, Szczecinie, Białymstoku, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i Lublinie.

Służby ratunkowe przeprowadził ewakuację wszystkich budynków, w których mieszczą się biura poselskie. W Lublinie ewakuowano kamienicę przy ul. Królewskiej 2 i 4, znajdujące się w pobliżu Bramy Krakowskiej i ratusza. Na szczęście, alarm okazał się fałszywy.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza sytuacja związana z alarmem bombowym na terenie naszego miasta. W środę 16 stycznia ewakuowano wszystkie budynki należące do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, a w ubiegły wtorek budynek Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Oba alarmy okazały się być fałszywe.

Policja szuka obecnie autora wiadomości.

Przeczytaj także:

>> Alarm bombowy w centrum Lublina. Ewakuowano kamienicę biura poselskiego

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.