Lublin. Agresywny 16-latek napadł na idącego ulicą 14-latka. Konieczna była pomoc medyczna

karetka pogotowia ratunkowego
Karetka pogotowia ratunkowego | fot. Dominik Wąsik

Policjanci z Lublina zatrzymali 16-latka, który napadł innego nastolatka, dotkliwie go pobił, żądając wydania pieniędzy oraz telefonu. Agresywnym nastolatkiem zajmie się teraz sąd dla nieletnich.

Nastolatek napadł nastolatka w Lublinie

Do zdarzenia doszło we wrześniu w dzielnicy Bronowice. Ze ustaleń śledczych wynika, iż idący ulicą wraz ze znajomymi 14-latek został zaczepiony przez nieznajomego. Agresor zażądał od chłopaka wydania pieniędzy oraz telefonu komórkowego.

„Pokrzywdzony próbował uciekać. Jednak szybko został dogoniony. Sprawca zaczął brutalnie bić 14-latka. Oblał go też napojem. Na szczęście pokrzywdzony zdołał się wyrwać i uciec. Jak się okazało, konieczna była pomoc medyczna” – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Rodzice pokrzywdzonego głosili sprawę na 3. komisariat. Kryminalni wspólnie z policjantami z komendy miejskiej przeanalizowali zebrane materiały. Na tej podstawie ustalili sprawcę.

„Okazało się, że za napadem stał 16-latek. Mieszkaniec Lublina został wczoraj zatrzymany i przesłuchany. Jego sprawa trafi do sądu dla nieletnich” – informuj nadkom. Gołębiowski.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.