Lubelskie zawiesza współpracę z rosyjskimi i białoruskimi obwodami

Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego
Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego

Sejmik Województwa Lubelskiego jednoznacznie potępił atak Rosji na Ukrainę. Zapadła decyzja o zawieszeniu współpracy z obwodami w Rosji i na Białorusi.

Województwo lubelskie zawiesza współpracę z rosyjskimi i białoruskimi partnerami

Kolejne polskie samorządy rezygnują ze współpracy partnerskiej z miastami w Rosji i na Białorusi oraz wyrażają solidarność dla swych partnerów z terenu Ukrainy. Dziś taka decyzja zapadła w sejmiku województwa lubelskiego, o czym poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

„Na dzisiejszej sesji Sejmik Województwa Lubelskiego jednoznacznie potępił atak Rosji na Ukrainę. Sejmik podjął uchwałę o zawieszeniu współpracy z Obwodem Brzeskim (Republika Białoruś) i zerwaniu umowy z Obwodem Nowgorodzkim (Federacja Rosyjska)” – czytamy.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.