Lubelskie: Wkrótce ferie! Służby w gotowości

MG 5948
Służby gotowe do ferii zimowych w województwie lubelskim | fot. LUW

Wojewoda w trakcie poniedziałkowego zebrania wojewódzkiego zespołu zarządzania kryzysowego sprawdził gotowość służb do ferii zimowych, które rozpoczną się od przyszłego tygodnia.

Głównym celem spotkania było omówienie stanu gotowości służb, inspekcji i straży do działań podczas zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie województwa lubelskiego. Ferie zimowe w województwie lubelskim rozpoczną się 11 lutego. Wypoczywać na nich będzie 339 695 uczniów.

Policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego będą prowadzić na wielką skalę kontrole autokarów. – Wszystkie obiekty, w których przebywają dzieci bada straż pożarna. Prowadzi też szkolenia dla dzieci, które udają się na ferie zimowe, pod kątem niebezpieczeństw jakie mogą ich spotykać – mówi Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski.

Jak zapowiada wojewoda, inspekcja sanitarna skontroluje wszystkie zimowiska, na których będą odpoczywały dzieci. Natomiast strażacy będą kontrolować lodowiska. – „Przede wszystkim nie wolno wchodzić na lód, który w tym momencie jest bardzo kruchy i niebezpieczny” – mówił st. bryg. Szczepan Goławski z Państwowej Straży Pożarnej.

„Rodzice mogą zgłaszać kontrole autokarów poprzez numer alarmowy 112, mogą dzwonić również na numery komend powiatowych i komisariatów policji. My reagujemy zgodnie z tymi zgłoszeniami. Policja będzie prężnie pracowała w okresie ferii” – podkreślał insp. Radosław Bąchór, zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie.

Podczas posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przedstawiona została też informacja o kontrolach obiektów wielkopowierzchniowych, budynków użyteczności publicznej oraz budynków zamieszkania zbiorowego pod kątem zalegania śniegu i drożności przewodów kominowych w okresie zimowym.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.