Lubelskie: Uwaga, ślisko na drogach! Zalecana szczególna ostrożność

nieg samochody ślisko zima
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Na drogach regionu zalega cienka warstwa błota pośniegowego. A to po nocnych opadach śniegu z deszczem. Poranne opady deszczu rozpuszczają śnieg, a na drogach i chodnikach jest bardzo ślisko.

Topniejący śnieg i śliska nawierzchnia. W takich warunkach nie trudno o nieszczęśliwy wypadek. Dostosowanie prędkości do warunków panujących na jezdni jest bardzo ważne. Ale ślisko jest nie tylko na drodze. Z trudem poruszamy się po chodnikach, które pokrywa lód i błoto pośniegowe.

W takich warunkach bardzo łatwo się poślizgnąć. Efekt to złamania, lub w najlepszym przypadku stłuczenia. Dlatego lekarze apelują, by w czasie gołoledzi starsze osoby nie wychodziły z domu. Kierowców i pieszych przestrzegamy natomiast przed skutkami odwilży, a ta będzie nam towarzyszyć prze cały weekend.

Pogoda na piątek 7.12.2018

Najbliższej doby bardzo trudne warunki jazdy wystąpią w Polsce wschodniej. Za wszystko odpowiedzialna będzie dość szeroka strefa frontu atmosferycznego.

Przez cały piątek będzie padał deszcz i deszcz ze śniegiem. Opady w połączeniu z temperaturami, które będą oscylować w okolicy 0 st. Celsjusza będą powodowały zamarzanie deszczu i tworzenia się tzw. „szklanki” na jezdniach i chodnikach.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.